1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. DİB 2017 Yılı Naklen Kur’an Kursu Öğreticisi Ek Tercih ve Yerleştirme İşlemleri
DİB 2017 Yılı Naklen Kur’an Kursu Öğreticisi Ek Tercih ve Yerleştirme İşlemleri

DİB 2017 Yılı Naklen Kur’an Kursu Öğreticisi Ek Tercih ve Yerleştirme İşlemleri

Diyanet işleri başkanlığı DİB 2017 yılı Kurum İçi Naklen Kur’an kursu öğreticisi alımı ek tercih ve yerleştirme işlemleri duyurusu yaptı. DİB atama tercihleri ne zaman yapılacak?

A+A-

Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 2017 yılı kurum içi naklen Kur’an kursu öğreticisi alımı ek tercih ve yerleştirme işlemleri duyurusuna göre tercihler yarın başlıyor. Tercih işlemlerinde yapılacak tercih sayısı ve atamalara dair detaylar şu şekildedir:

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 19 - 21 Ağustos 2017 tarihleri arasında Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde yapılan "Kurum İçi Naklen Kur'an Kursu Öğreticisi Alımı Sözlü Sınavı" sonucunda 70 ve üzeri puan alarak tercihte bulunamayanlar ile tercihlerine yerleşemeyenlerden 107 adaya ek tercih hakkı verilerek naklen atamaları yapılacağı belirtildi. 

 

Atamalar için adaylar tercih işlemlerini 03 Ekim iler 5 Ekim 2017 tarihleri arasında yapacaklardır. Adaylar 15'er tercih yapabileceklerdir. Tercihlerine yerleştirme işlemi sözlü sınav başarı puanı en yüksek olandan başlamak suretiyle yapılacağı duyuruldu.

 

Sözlü sınav başarı puanlarının eşit olması durumunda, MBSTS puanı yüksek olana, onun da eşit olması halinde hizmet süresi fazla olana, bu sürenin eşitliğinde yaşı büyük olana öncelik verilecektir. 2016 ve 2017 yıllarında yapılan Kurum İçi Naklen Kur'an Kursu Öğreticisi Alımı yerleştirmeleri kapsamında tercihine yerleşip göreve başlamayanlar tercih işleminde bulunamayacaklardır.

 

Tercih yapıp tercihlerinden birine yerleştiği halde, kanuni mazereti olmaksızın yasal süresi içerisinde görevine başlamayanların 3 yıl süreyle Kur'an kursu öğreticisi olarak atamaları yapılmayacaktır. Yerleştirme sonuçları 6 Ekim’de belli olacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum