1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. DİB, 2018 Yılı Görevde Yükselme Sınavı Açtı
DİB, 2018 Yılı Görevde Yükselme Sınavı Açtı

DİB, 2018 Yılı Görevde Yükselme Sınavı Açtı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı kapsamında 570 kadro için görevde yükselme sınavı açtı. DİB görevde yükselme kadroları ve başvuru koşulları için tıklayınız.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2018 yılı kapsamında DİB taşra teşkilatında münhal bulunan 570 kadroya görevde yükselme sınavıyla kurum içi naklen atama yapılacağını açıkladı.

DİB, GYS kadro detayları; Genel İdari Hizmetler Sınıfında 4 yıllık dini yüksek öğrenimde yer alan Şube müdürü için 100 kadro, 4 yıllık yükseköğrenimde yer alan şube müdürü için 20 kadro, Din hizmetleri uzmanı için 300 kadro, Şef için 150 kadro olmak üzere toplamda 570 kadroya Görevde yükselme için sınav açıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı GYS başvuru şartları;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Halen Başkanlık teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi uyarınca çalışıyor olmak gerekiyor.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 68 inci maddesinin (B) bendi kapsamındaki kadrolara atanabilmek için söz konusu bentte belirtilen hizmet süresine sahip olmak ve görevde yükselmeye tabi kadrolar için Başkanlıkta atanabileceği kadronun alt görevlerinin birinde çalışmış olmak gerekiyor.

Atanmalarında dini öğrenim şartı esas alınan unvanlar için Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak ve başvuru yapılacak unvanda çalışıyor olmamak veya müktesebi bulunmamak gerekiyor.

Uyarı! Adaylar, ilan edilen unvanlardan sadece birisi için sınava başvurabilecektir. İlgili mevzuat hükümleri gereği 18.04.1999 tarihinde görevde bulunan ve aynı tarih itibariyle iki yıllık yükseköğrenim mezunu olanlar dört yıllık yükseköğrenim mezunu kabul edileceklerdir.

Aylıksız izinde bulunanlar dahil olmak üzere, ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanlar da bu sınavlara başvuruda bulunabilir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Görevde Yükselme Sınavı Özel Şartları;

Şube Müdürü: Öğrenim; GRUP-I için en az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezunu olmak, GRUP-II için en az dört yıllık yükseköğrenim mezunu olmak, Müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlık teşkilatında memur veya aynı düzey görevler ile üst görevlerde en az 8 (sekiz) yıl çalışmış olmak gerekiyor. Adaylar GRUP-I veya GRUP-II’den sadece birine başvuru yapabileceklerdir.

Din Hizmetleri Uzmanı: En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak, Müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlık teşkilatında en az 3 (üç) yıl görev yapmış olmak gerekiyor.

Şef: En az iki yıllık yükseköğrenim mezunu olmak, Müracaatların bitiş tarihi itibariyle büro hizmetlerinde en az 3 (üç) yıl çalışmış olmak şartıyla  Başkanlık teşkilatında en az 5 (beş) yıl görev yapmış olmak.

Görev süreleri ve görevlendirme olarak çalışılan sürelerin hesaplanmasında İKYS verileri dikkate alınacaktır. Bu sürelerin İKYS programına işlenmesi, personelin bağlı bulunduğu birim tarafından gerçekleştirilecektir. Başvurularda İKYS programına işlenmemiş görevlendirmeler dikkate alınmayacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı GYS başvuru tarihleri; Başvurular 2 Temmuz 2018 - 16 Temmuz 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Başkanlık merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar ise bağlı bulundukları il müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuracaklardır. Duyuru için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler