1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. DİB, 2018 Yılı Umre Görevli Alım Şartları Açıklandı
DİB, 2018 Yılı Umre Görevli Alım Şartları Açıklandı

DİB, 2018 Yılı Umre Görevli Alım Şartları Açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB 2018 yılı umre organizasyonu kapsamında görevli olmak isteyenler için kriterleri ve şartları açıkladı. İşte 2018 yılı umre organizasyonu görevli kriterleri.

A+A-

Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından umre ibadeti için Suudi Arabistan'a gideceklerin sağlık, güvenlik ve huzur içerisinde ibadetlerini yerine getirebilmeleri için umre organizasyonunda görev alacak tüm personellere dair detaylar ve şartlar belli oldu.

 

2018'de umre organizasyonunda görev alacak personeller ve başvuru tarihleri!

 

Kafile Başkanı, din görevlisi, bayan irşat görevlisi, ekip personeli, şoför ve hizmetli personellerin seçimi yapılacaktır. Alım yapılacak personeller Diyanet İşleri Başkanlığında fiilen çalışmakta olan kamu personelleri arasından aşağıdaki duyuru metninde yer alan özel şartlar dahilinde gerçekleştirilecektir. Başvurular 27 Eylül ile 5 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak.

 

Başvuru, sınav ve diğer işlemlere ilişkin hususlar şu şekildedir:

 

Kafile Başkanı, Ekip personeli, Şoför ve Hizmetli olarak görev almak isteyenlerin teklifleri 6 Ekim 2017 tarihine kadar Merkezde Birimlerce, taşrada İl müftülükleri, Eğitim merkezi Müdürlükleri ve Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğünce tespiti yapılarak verilen kontenjan sayıları doğrultusunda yapılacaktır. Tekliflerle ilgili detaylara aşağıdaki duyuru metninden ulaşabilirsiniz.

 

İstenen belgeler şu şekildedir:

 

Geçerlilik süresi 31 Aralık 2018 tarihine kadar olan yeşil, gri veya bordo pasaport istenmektedir. Pasaportların üzerine etiket yapıştırılarak bilgileri yazılacaktır. Mülakata katılacak Din Görevlisi ile Bayan İrşat Görevlilerinin pasaportları ise sözlü sınav sonucuna göre bildirilecek tarihte istenecektir.

 

Kafile Başkanı, Ekip Personeli, Muhasebe Personeli, Şoför ve Hizmetli olarak teklif edilen personel ile 2017 yılında hac veya umre organizasyonu için yapılan sözlü sınavda başarılı olmuş ve eğitim seminerine katılmış olup görevlendirmesi mümkün olamayan personelden umre organizasyonunda görevlendirilmek üzere müracaat edenlerin pasaport bilgileri sisteme girilerek pasaportları 15 Ekim 2017 tarihine kadar Başkanlığa gönderilecektir.

 

Bknz: Görevli şartları ve tüm detaylar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.