DİB 2019 İlçe Müftülüğü ve İl Müftü Yardımcılığı Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 İlçe Müftülüğü ve İl Müftü Yardımcılığı (bayan) sınav giriş yerleri ve sınav tarihleri belli oldu.

featured

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından yayımlanan duyuru ile 2019 İlçe Müftülüğü ve İl Müftü Yardımcılığı (bayan) sınav giriş yerleri ve sınav tarihleri belli olduğunu ilan etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Yılı İlçe Müftülüğü Sınavı ve 2019 Yılı İl Müftü Yardımcılığı (Bayan) yazılı sınavlarına girecek adaylar için sınav giriş belgeleri yayınlandı. DİB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, DİB adayların, sınav giriş yerlerinin ve diğer bilgilerin yer aldığı sınav giriş belgelerini dibbys yani Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden erişebilecekler.

Adayların sınav giriş belgesiyle birlikte belirtilen sınav tarihi ve sınav merkezinde saat 11.00’da hazır bulunmaları gerekiyor. Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaklar. Kimliklerin TC Kimlik numaralarının bulunması gerekiyor. Yine yapılan duyuruda adayları kalem silgi gibi gereçlerini kendilerinin getirmeleri gerektiği belirtildi.

MÜFTÜ KİMDİR? NE İŞ YAPAR?

Müftü illerde ve ilçelerde Müslümanların din işlerine bakan ve aynı zamanda fetva veren görevli ve yetkili kişidir. Müftü olabilmek için üniversitelerin ilahiyat bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Müftünün İslami bilimler yönünden kendisini geliştirmiş olması gerekir.

MÜFTÜ RESMİ NİKÂH KIYABİLİR Mİ?

2017 yılı Kasım ayı itibariyle Müftülerin resmi nikah kıyabilmesi yönünde yetki verilmiştir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
DİB 2019 İlçe Müftülüğü ve İl Müftü Yardımcılığı Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!