1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. DİB 9 Bin 500 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı! En Az KPSS 50 Puan
DİB 9 Bin 500 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı! En Az KPSS 50 Puan

DİB 9 Bin 500 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı! En Az KPSS 50 Puan

SÖZPER 2019/1 personel alımları kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı DİB 9500 kamu personeli alımı için başvurular 7 Şubat itibarıyla başladı. Lise, önlisans ve lisans mezunları arasından KPSS’den en az 50 puan almış olmak şartı aranıyor.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB SÖZPER 2019/1 kapsamında 9500 personel alımı için başvurular 7 Şubat 2019 itibarıyla başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatındaki sözleşmeli pozisyonlara 4-B sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin kayyım alımı yapılıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 personel alımı başvuruları 7 Şubat ile 15 Şubat 2019 tarihleri arasında olacak.

9500 personel alımı kapsamında 4-B Sözleşmeli İmam Hatip alımı, Kur’an Kursu Öğreticisi alımı ve Müezzin Kayyım alımı için en az lise mezunu şartı aranıyor. KPSSP122, KPSSP123 ve KPSSP124'ten en az 50 almak yeterli olacak.

2019 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel (KKÖ, İ-H, M,K) Alımı Başvuru Şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak gerekiyor.

İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Önlisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak (Müezzin-kayyım unvanına başvuracak lise mezunları için hafızlık belgesine sahip olmak) gerekiyor.

2018 yılı KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124; önlisans mezunları için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak gerekiyor.

Başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak, Kur’an kursu öğreticiliği için bayan olmak, Hafız olmak (+Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için), Halen Başkanlık teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak gerekiyor.

Sadece Tek Unvandan Başvuru Yapılabilecek: Her aday sadece bir unvan grubu için sınava müracaat edebilecektir.

DİB 9500 Personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler