DİB açıktan 151 vekil imam-hatip ve vekil müezzin kayyım alıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından açıktan 151 Vekil İmam-Hatip ve Vekil Müezzin Kayyım alımı yapılacak. KPSS 60 puan, başvuru şartları ve detaylı bilgi haberimizde.

23620
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından açıktan 151 Vekil İmam-Hatip ve Vekil Müezzin Kayyım alımı yapılacağı ilan edildi. İstanbul il müftülüğü tarafından yayınlanan ilan ile İmam-Hatip veya Müezzin-Kayyım olarak görev yapmakta iken askerlik, aylıksız izinli, yurtdışı görevlendirme, geçici görevlendirme gibi nedenlerle görevden ayrılan 151 cami görevlisinin yerine yarışma sınavı ile açıktan personel alımı yapılacağı belirtildi.

Başvuru yapabilmek için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 2014 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 (altmış) ve üzeri puan almış olmak gerekiyor. Vekil İmam-Hatiplik için en az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak, vekil Müezzin-Kayyımlık için hafız olup, lise veya dengi okul mezunu olmak şartları aranıyor. DİB bünyesinde halen Vekil İmam-Hatip, Vekil Müezzin-Kayyım veya sözleşmeli pozisyonda çalışanlar başvuru yapamayacak.

Adayların başvurularını 5 Eylül 2016 tarihi saat 17:00’ye kadar istenen belgelerle birlikte şahsen yapmaları gerekiyor. Başvurular sonrasında sınava girmeye hak kazananların listesi İstanbul il müftülüğünün internet adresinden ilan edilecek. Sınavlar 6 Eylül 2016 tarihinde başlayacak. Adaylardan başvuru sırasında il müftülüğünden alabilecekleri dilekçe, 2014 KPSS sonuç belgesi ve 1 adet fotoğraf istenmekte. DİB 151 Vekil İmam-Hatip ve Vekil Müezzin Kayyım alımı ile ilgili detaylı bilgi ve ilan metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!