1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. DİB Arapça Yeterlilik Sınavı Duyurusu
DİB Arapça Yeterlilik Sınavı Duyurusu

DİB Arapça Yeterlilik Sınavı Duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Arapça Seviye Sınavı duyurusu yayınladı. DİB personelleri için yapılacak yeterlik sınavına başvuru şartları ve başvuru için son tarih my memur haber ayrıntısında yer alıyor.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde Arapça yeterlik tespit sınavı duyurusu yayınladı. Arapça Seviye Tespit Sınavına başvuru yapabilmek için aranan şartlar ve diğer tüm bilgiler bu duyuruda yer alırken sınav tarihinin daha sonra ilan edileceği belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı yürüttükleri din hizmetlerinin toplum için daha yararlı olması adına personeline hizmet içi eğitim kurs ve seminer düzenliyor. Arapça seviye tespit sınavına başvuracak personellerde aranan şartlar ise şu şekilde belirtiliyor:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (a) veya (b) bendi statüsünde Diyanet İşleri Başkanlığı’nda çalışıyor olma şartı ilk sırada yer alıyor. Adayların ihtisas kursu kursiyeri veya mezunu olmaması gerekiyor.

Ayrıca adayların 31 Aralık 2018’den önce Arapça eğitimi aldığı ve eğitimini başarıyla tamamladığına dair belge, üniversitelerin Arap Dili ve Edebiyatı/Arapça Öğretmenliği bölümlerinden veya yurt dışında Arapça ilahiyat eğitimi veren fakültelerin birinden mezun olduğunu gösterir diploma ya da KPDS/YDS, YÖKDİL veya bunlara denkliği kabul edilen uluslar arası geçerliliği olan bir dil sınavında Arapça'dan 60 ve üzeri puan aldığını gösterir belgeden birine sahip olması isteniyor.

DİB Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün Arapça yeterlik tespit sınavı konuları Arapça Sarf, Nahiv, Belagat, Çeviri, Metin Çözümleme, Mantık olarak belirtildi. Arapça seviye tespit sınavına başvurular 11 Mart 2019 tarihinde sona erecek. Sınava başvuru için istenen belgeler ve ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler