1. HABERLER

  2. BAŞBAKANLIK MEMURLARI

  3. DİB İlçe Müftülüğü Sınavı 7-22 Eylül 2015
DİB İlçe Müftülüğü Sınavı 7-22 Eylül 2015

DİB İlçe Müftülüğü Sınavı 7-22 Eylül 2015

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB taşra'da görev almak üzere İlçe Müftülüğü Sınavı ile toplam 30 ilçe müftüsü atayacak. Başvurular 7-22 Eylül 2015

A+A-

Diyanet İşleri başkanlığı (DİB ) tarafından 7 Eylül 2015 tarihinde yayımlanan ilan ile Genel İdari Hizmetler Sınıfında toplam 30 ilçe müftüsü alınacağını duyurdu. Alım sözlü sınav ile olacak ve naklen yani kurum içi gerçekleştirilecek.

Diyanet işleri başkanlığı tarafından yayımlanan Diyanet İşleri Başkanlığı 2014 Yılı İlçe Müftülüğü Sınavı (Sözlü) başlıklı ilan ile taşra teşkilatında görev alacak toplam 30 İlçe müftüsü alımı gerçekleştirilecek. Alım sözlü sınav ile kurum içi yapılacak. Başvurular DİB başkanlığı bünyesinde çalışanlar için birimlerine olurken taşrada çalışanlar İl Müftülüklerine yapacaklar.

Başvurular 7 Eylül 2015 tarihinde yani bugün başladı. İlçe müftülüğü sözlü sınavı için başvurular 22 Eylül 2015 tarihine kadar devam edecek. Başvurular İKYS memurları tarafından İKYS üzerinden alınacak. Başvuru yapacak olan memurların En az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezuniyetini gösterir diploma veya mezuniyet belgesi olması gerekiyor.

2014 Yılı İlçe Müftülüğü Sınavı Sınav Konuları ve Puanları

Kur’an-ı Kerim (kıraat, anlam ve tefsir) 30 puan, Arapça 30 puan, Dini bilgiler (hadis, fıkıh, kelam, İslam tarihi ve İslam ahlakı) 30 puan, Başkanlık ve Devlet memurları ile ilgili mevzuat 10 puan şeklinde olacak.

Sözlü sınavda 70 puan alınması gerekecek. Adayların atamaları en yüksek puandan başlanarak ilan edilen 30 kişi olarak yapılacak. Aşağıda bulunan linkten DİB İlçe Müftülüğü Sınavı İlan metnine erişim sağlayabilir ve sınav ile alakalı detaylara erişebilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı 2014 Yılı İlçe Müftülüğü Sınavı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.