1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. DİB, İstanbul İl Müftülüğü Naklen 32 Memur Alımı Yapacak
DİB, İstanbul İl Müftülüğü Naklen 32 Memur Alımı Yapacak

DİB, İstanbul İl Müftülüğü Naklen 32 Memur Alımı Yapacak

Diyanet İşleri başkanlığı DİB İstanbul Valiliği, İl Müftülüğü sözlü ve uygulamalı sınavla personel alımı yapılacağı belirtildi. Başvuru yapmak için Diyanet İşleri Başkanlığında görevli olmak gerekiyor. 17 hizmetli alımı, 5 şoför alımı ve 10 VHKİ alımı yap

A+A-

Diyanet İşleri başkanlığı DİB İstanbul Valiliği, İl Müftülüğü ve ilçe müftülüklerinde münhal aşağıdaki ilan metninde yer alan kadrolara Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili hükümleri gereğince sözlü ve uygulamalı sınavla personel alımı yapılacaktır. Başvurular 13 Kasım 2017 tarihine kadar yapılabilir.

DİB personel alımı sınavına katılmak isteyen adaylarda aranan genel şartlar şunlardır:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan genel şartları taşımak, halen Diyanet İşleri Başkanlığında görevli olmak, il dışından başvuranlar için bulunduğu görev mahallinde iki yıl, il içinden başvuranlarda ise 6 ay görev süresini doldurmuş olmak, asaleti tasdik edilmiş olmak gerekmektedir.

Personel alımı özel şartlar şunlardır:

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak atabilmek için; En az lise ve dengi okul mezunu olmak, Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmak, Kurumca ya da ilgili kuruluşlarca düzenlenen bilgisayar işletmenliği veya bilgisayar kullanma eğitiminde başarılı olduğuna ilişkin belge ya da sertifikaya sahip olmak gerekiyor.

Şoförlük için; En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmak, En az (B) Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor.

Yardımcı Hizmetler Kadroları için; En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Başkanlık teşkilatında çalışıyor olmak gerekiyor. Başvuru için gerekli belgeler ve başvuru ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.