1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. DİB, İstanbul İl Müftülüğü Vekil 41 Personel Alımı Yapacak
DİB, İstanbul İl Müftülüğü Vekil 41 Personel Alımı Yapacak

DİB, İstanbul İl Müftülüğü Vekil 41 Personel Alımı Yapacak

İstanbul Valiliği, İl müftülüğü tarafından vekil imam-hatip ve vekil müezzin kayyım alımı sözlü sınav duyurusu yayımlandı. DİB personel alımı ilan metni ve detaylar için tıklayınız.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB İstanbul Valiliği tarafından İstanbul İl müftülüklerinde İmam-Hatip veya Müezzin-Kayyım olarak görev yapmakta iken askerlik, aylıksız izin, görevden uzaklaştırma, geçici görevlendirme, hastalık vb. nedenlerle görevden ayrılan cami görevlilerinin yerine ek listede yazılı bulunan kadrolara yarışma sınavı ile açıktan Vekil İmam-Hatip ve Vekil Müezzin-Kayyım ataması yapılacaktır.

Vekil personel alımı genel şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak, Vekil İmam-Hatiplik için en az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak gerekiyor.

Vekil Müezzin-Kayyımlık için hafız olup, lise veya dengi okul mezunu olmak, 2016 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 (altmış) ve üzeri puan almış olmak, İmam Hatiplik veya Müezzin Kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak, DİB bünyesinde halen Vekil İmam-Hatip, Vekil Müezzin-Kayyım veya sözleşmeli pozisyonda çalışıyor olmamak gerekiyor.

Başvuru yapmak isteyenler, ilanda belirtilen camilerden sadece biri için müracaat edebileceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir. Postada gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Fax ile başvuru kesinlikle kabul edilmemektedir.

Müracaatlar en geç 19 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 17.00’a kadar istenen belgelerle birlikte şahsen yapılacak, belirtilen tarih ve saatten sonra müracaatlar kabul edilmeyecektir. İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler