1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. DİB İstanbul İl Müftülüğü Vekil İmam Hatip ve Müezzin Kayyım Alımı Yapacak
DİB İstanbul İl Müftülüğü Vekil İmam Hatip ve Müezzin Kayyım Alımı Yapacak

DİB İstanbul İl Müftülüğü Vekil İmam Hatip ve Müezzin Kayyım Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB İstanbul İl Müftülüğü vekil imam-hatip ve vekil müezzin kayyım sözlü sınavı yapacak. İl müftülüğü personel alımı başvuru şartları ve başvuru tarihleri için tıklayınız.

A+A-

İstanbul ili ilçe müftülüklerinde İmam-Hatip veya Müezzin-Kayyım olarak görev yapmakta iken askerlik, aylıksız izinli, yurtdışı görevlendirme, geçici görevlendirme gibi nedenlerle görevden ayrılan cami görevlilerinin yerine ek listede yazılı bulunan kadrolara ilgi kanun ve yönetmelikler uyarınca yarışma sınavı ile açıktan Vekil İmam-Hatip ve Vekil Müezzin-Kayyım ataması yapılacaktır.

 

İstanbul il müftülüğü personel alımı şartları nelerdir?

 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak gerekiyor.

 

Vekil İmam-Hatiplik için en az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak, Vekil Müezzin-Kayyımlık için hafız olup, lise veya dengi okul mezunu olmak, 2016 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 (altmış) ve üzeri puan almış olmak. 6- İmam Hatiplik veya Müezzin Kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde halen Vekil İmam-Hatip, Vekil Müezzin-Kayyım veya sözleşmeli pozisyonda çalışıyor olmamak gerekiyor.

 

Bknz: İlan metni için TIKLAYINIZ.

 

DİB personel alımı başvurusu için gerekli belgeler ve başvuru tarihli nedir?

 

İl Müftülüğünden temin edilecek form dilekçe, 2016 Yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi ve vesikalık fotoğraf istenmektedir. İlanda belirtilen camilerden sadece biri için müracaat edebileceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir. Müracaatlar en geç 20 Ekim 2017 Cuma günü saat 17.00’a kadar istenen belgelerle birlikte şahsen yapılacak, belirtilen tarih ve saatten sonra müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.