1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. DİB, İstanbul Müftülüğü Memur Alımları Sözlü Sınav Duyurusu
DİB, İstanbul Müftülüğü Memur Alımları Sözlü Sınav Duyurusu

DİB, İstanbul Müftülüğü Memur Alımları Sözlü Sınav Duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) İstanbul Müftülüğü tarafından 21 ve 22 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek boş memur kadrolarına sözlü veya uygulaması sınav giriş belgeleri yayımlandı.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB İstanbul Müftülüğü tarafından 21-22 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan münhal V.H.K.İ.,şoför, hizmetli ve teknisyen kadroları sözlü veya uygulama sınavı giriş belgeleri yayımlandı.

Sınav işlemleri; Sınav yazılı ve sözlü olarak yapılacaktır. Yazılı sınavdan başarılı olmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması şarttır. 70 puan alamayanlar sözlü sınava katılamazlar. Sözlü sınavdan başarılı olmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması şarttır. Yazılı ve sözlü sınava katılanların nihai puanları, yazılı ve sözlü sınav ortalamaları alınarak tespit edilir.

Adaylar, sınava gelirken İstanbul Müftülüğünün aşağıdaki internet adresinden alacakları Sınav Giriş Belgesi ile T.C kimlik no’lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır. İlan edilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

Sınav sonuçları ve diğer hususlar; Sınav sonuçları sınav işlemlerinin tamamlanmasından sonra müftülük internet adresinden ilan edilecektir.

Sınav öncesi, sonrası ve atama sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi haklarında kanuni işlem yapılacaktır.

Sınav ve atama sürecinde Müftülüğümüzün internet sitesinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Adaylara ayrıca bildirim yapılmayacaktır. Duyuru metni için TIKLAYINIZ. Sınav giriş belgeleri için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.