1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. DİB Memur Alımı İlanı Yayımladı! KPSS 60 Önlisans – Lisans
DİB Memur Alımı İlanı Yayımladı! KPSS 60 Önlisans – Lisans

DİB Memur Alımı İlanı Yayımladı! KPSS 60 Önlisans – Lisans

Diyanet İşleri Başkanlığına lisans ve önlisans mezunu kadrolu memur alımları yapılacak. Diyanet 10 memur alımı için başvuru ilanı şartlarına ve tüm detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

2 Aralık 2019 Pazartesi günü itibarıyla Diyanet İşleri Başkanlığı KADROLU AÇIKTAN MEMUR ALIMI kapsamında 10 kadro ilanı yayımladı. DİYANET merkez teşkilatında münhal bulunan genel idari hizmetler “GİH” sınıfındaki unvanı ve öğrenim durumu belirtilen toplam 10 kadroya yapılacak sözlü sınav sonucuna göre açıktan atama yapılacaktır. Sözlü sınava 2018 yılı KPSS puan sırası esas alınarak tabloda belirtilen boş kadro sayısının 3 katı aday çağrılacaktır. Diyanet kadrolu memur alımı başvuru tarihleri ve şartları şu şekildedir:

DİYANET MEMUR ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

2 Prodüktör Lisans alımı özel şartları; Radyo ve Televizyon/Radyo Televizyon ve Sinema/Film, Tasarım ve Yazarlık/Film Tasarım ve Yönetmenliği/Film Tasarımı bölümü mezuniyeti isteniyor.

4 Kameraman alımı özel şartları;

- Lisans Radyo ve Televizyon/Radyo, Televizyon ve Sinema/ Fotoğraf ve Video bölümü mezuniyeti isteniyor.

- Ön Lisans Radyo ve Televizyon Programcılığı/Fotoğrafçılık ve Kameramanlık/Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü mezuniyeti isteniyor.

2 Montajcı alımı özel şartları;  Ön Lisans Radyo ve Televizyon Programcılığı/Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü mezuniyeti isteniyor.

2 Ses Kayıtçısı Ön Lisans alımı özel şartları; Radyo ve Televizyon Programcılığı/Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü mezuniyeti isteniyor.

DİYANET İŞLERİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Tabloda belirtilen, yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinin birinden mezun olmak,

Öğrenim durumuna göre 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP3 veya KPSSP93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak şartları aranıyor.

DİYANET PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 10.12.2019–24.12.2019 (saat 08:30-16:30) tarihleri arasında DİBBYS internet adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatmak üzere aynı tarihlerde istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.

İstenen belgeleri getirmeleri halinde yurtdışındakiler ile askerlik görevini yapmakta olanların başvurularını, üçüncü şahıslar yaptırabilecektir.

İl veya ilçe müftülüklerindeki DİBBYS sorumluları, adayın sınav başvuru formuna girdiği bilgiler ile ibraz ettiği belgelerdeki bilgilerin doğruluğunu tespit ettikten sonra onaylama işlemini gerçekleştireceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların başvuru onaylama işlemi yapılmayacaktır.

Adaylar, başvuru ekranında ilgili alana 1000 karakteri aşmayacak şekilde özgeçmişlerini yazacaklardır.

Başkanlık DİBBYS internet adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurmayan ve il veya ilçe müftülüklerinde başvuru onay işlemini yaptırmayan adayların talepleri dikkate alınmayacaktır.

Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

Duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Diyanet memur alımları başvuru ilanı için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler