1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Dicle Üniversitesi Lise ve Lisans Mezunu Kamu Personeli Memur Alımı Yapıyor
Dicle Üniversitesi Lise ve Lisans Mezunu Kamu Personeli Memur Alımı Yapıyor

Dicle Üniversitesi Lise ve Lisans Mezunu Kamu Personeli Memur Alımı Yapıyor

Dicle Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan duyuruda SÖZLEŞMELİ 38 lise ve 12 lisans mezunu personel alımı yapılacağı duyurdu. DPB’de yayımlanan ilanın şartlarına dair detaylar açıklandı.

A+A-

Dicle Üniversitesi 50 personel alımı Üniversite Hastanelerinde istihdam edilmek üzere yapılacak.  İlgili mevzuatlar çerçevesinde KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle, 38 lise mezunu hemşire alımı ile lisans mezunu 12 hemşire ve diğer sağlık personeli alımı yapılacak.

Branşlar bazında sağlık personeli alımı başvuru şartları şu şekildedir.

Lisans mezunu 10 Hemşire alımı için Üniversitelerin Hemşirelik Lisans programından mezun olmak.

Lise mezunu 38 Hemşire alımı için Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik alanından mezun olmak.

1 Diğer Sağlık Personeli alımı için Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezlerinde çalışma yetki belgesine sahip olmak.

1 Diğer Sağlık Personeli alımı için Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezlerinde Androloji uzmanı olarak çalışmak üzere yetki belgesine sahip olmak gerekiyor.

50 personel alımında aranan genel ve özel şartlar! 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak, Lisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSS(P3), Ortaöğretim mezunları için 2016 KPSS(P94) puanı esas alınacaktır. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor.

Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1(bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar. Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Erkekler için; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması yapılması sonucunda atanmaya engel bir durum bulunmamak, İlanda belirtilen unvanların hizasındaki şartları taşımak gerekiyor.

Başvuracak adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi ve sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesh tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması.

Adaylarla yapılacak hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmeyenlerin sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir. Halen Üniversitemiz Hastaneleri bünyesinde herhangi bir pozisyonda görev yapan personel başvuruda bulunamaz.

Disiplin Soruşturması veya Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilenler veya sözleşmesi fesh edilenler başvuruda bulunamazlar. Gece veya gündüz vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmamak gerekiyor. İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler