Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2019 Ne Zaman Yapılacak? Başvuru ve Sınav Takvimi

Önlisans ve Açıköğretim Ön lisans programlarından mezun olan adayların 4 yıllık fakülteye geçebilmesi için Dikey geçiş sınavına katılmaları gerekiyor. Adayların merakla beklediği DGS başvuruları yarın başlıyor. Peki, DGS ne zaman yapılacak?

53508
Abone Ol
Daha Fazla

Dikey Geçiş Sınavı her sene Öğrenci Seçme ve Seçilme Merkezi tarafından düzenli olarak yapılan bir sınavdır. Herhangi bir önlisans mezunu ve Açıköğretim ön lisans mezunu binlerce kişi iki yıllık programını 4 yıllık lisans seviyesine çıkarabilmek için her sene belirli aralıklarla yapılan DGS dikey geçiş sınavının yapılacağı tarihi bekliyor. Üstelik katılımında epey yüksek olduğu Dikey geçiş Sınavı 2019 Yılında da adaylar tarafından merakla bekleniyor.

ÖSYM 2019 DGS için başvuru sürecini yarın başlatacak. Sabırsızlıkla bu günü bekleyen adaylarımız DGS 2019 başvuru tarihi ve işlem detaylarını şimdiden araştırmaya başladı. Bizde sınavla ilgili detayları araştırdık. Ayrıca merak ettiğiniz tüm sınavların detaylarını sitemizi takip ederek öğrenebilirsiniz.

DGS GEÇ BAŞVURU İŞLEMİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2019 DGS ne zaman yapılacak? ÖSYM’nin açıklanan sınav takvimine göre 2019 DGS sınavı 30 Haziran 2019 tarihinde yapılacak. DGS başvuruları ne zaman başlayacak? Dikey geçiş sınavı başvuruları ise 26 Nisan ile 8 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacak. Başvuruları kabul edilen adaylar Haziran ayında ki sınava girebilecekler. Sınav sonucu ise ÖSYM tarafından adaylara 25 Temmuz 2019 tarihinde duyurulacak. ÖSYM’nin sınav takviminde DGS geç başvuru tarihi ise 21 Mayıs olarak yer alıyor.

da adaylara 120 soruluk, sözel ve sayısal bölümler içeren bir yetenek testi verilecek. Sınav saat 9.30 da yapılacak ve sınav süresi ise 140 dakika olacak. Adaylar TC. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sınav giriş belgelerini ÖSYM’nin resmi sitesinden alabilirler.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!