1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Dışişleri Bakanlığı 2020 Yılı Yaz Dönemi Stajyer Alımı Yapacak
Dışişleri Bakanlığı 2020 Yılı Yaz Dönemi Stajyer Alımı Yapacak

Dışişleri Bakanlığı 2020 Yılı Yaz Dönemi Stajyer Alımı Yapacak

Dışişleri Bakanlığı Tercüme Dairesi Başkanlığı tarafından 2020 Yaz Dönemi stajyer alımı kapsamında başvurular alınacak. Alım yapılacak diller ve kontenjan sayıları belli oldu. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Dışişleri Bakanlığı, Bakanlık çalışmalarını tanıtmak ve Mütercim-Tercümanlık mesleğine ilgi duyan gençlere deneyim kazandırmak amacıyla üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık ile Dil ve Edebiyat Bölümlerinden çok iyi derecede yabancı dil bilen stajyer öğrenci kabul edecektir. Staj programı, üniversitelerin yaz tatil dönemini de kapsayacak şekilde gerçekleştirilecek olup, stajyer alımı için yabancı dillerde belli oldu.

YABANCI DİL KONTENJANLARI

İngilizce (5),

Fransızca (3),

Çince (3),

Arapça (2),

Almanca (2),

Rusça (2),

İspanyolca (2),

Portekizce (1),

İtalyanca (1),

Farsça (1),

Japonca (1) olarak açıklandı.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Staj programına, üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık ile Dil ve Edebiyat bölümlerinde okuyan en az 3.50 ortalama notuna sahip 3. ve 4. Sınıf öğrencileri ile Yüksek Lisans/Doktora öğrencileri kabul edilecektir. Söz konusu dillerde alınacak başvurular incelendikten sonra, ihtiyaç duyulması halinde stajyerlerin dil kontenjanlarında gözden geçirme yapılabilecektir.

Başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Mavi kart hamili olması gerekmektedir. Staj programı, başvuru yapan adayın 4 Mayıs 2020 – 25 Eylül 2020 tarihleri arasında, dilediği zaman diliminde yaz tatili tarihine veya zorunlu staj süresine göre en az 2 hafta en fazla 4 hafta sürecek olup, ancak bu süreyi (Adayın başvuru yaparken bildireceği süre kastedilmektedir.) eksiksiz tamamlayanlara staj belgesi verilecektir.

Bu şartları taşıyan adayların stajın zorunlu olup olmadığını belirtmek suretiyle özgeçmişlerini, öğrenci belgelerini, transkriptlerini, niyet mektubunu, bölümünden alacağı referans mektubunu ve nüfus cüzdanı fotokopilerini taratıp 28 Şubat 2020 tarihine kadar trcd@mfa.gov.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Bakanlık gerekli gördüğü takdirde mülakat yapabilecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler