1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Dışişleri Bakanlığı 3 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor! Stuttgart Başkonsolosluğu
Dışişleri Bakanlığı 3 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor! Stuttgart Başkonsolosluğu

Dışişleri Bakanlığı 3 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor! Stuttgart Başkonsolosluğu

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığında yayımlandı. Stuttgart Başkonsolosluğu sekreter alımı genel ve özel şartları ile personel alımı başvuru bilgileri için tıklayınız.

A+A-

Dışişleri Bakanlığı Stuttgart Başkonsolosluğu için Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav Duyurusu Devlet Personel Başkanlığında yayımlandı. Dışişleri Bakanlığı personel alımı ilan detayları ve başvuruları şu şekildedir.

T.C. Stuttgart Başkonsolosluğunda münhal bulunan 3 adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

Personel alımı şartları şu şekildedir; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,  En az lise veya dengi okulları ile bu okullara eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak gerekmektedir.

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak gerekiyor.

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), Çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek gerekiyor.

Sekreter personel alımı başvurusu için adaylardan istenen belgeler; Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi isteniyor. Özgeçmiş, Türk pasaportunun aslı ve onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı ve onaylı sureti, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge istenmektedir.

Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf, Varsa bilgisayar kursu belgesi, Varsa daha önce çalışılan işyerlerinden alınmış bonservis belgeleri isteniyor. Belgelerle ilgili detaylar ve diğer sınav bilgileri için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler