1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Dışişleri Bakanlığı 50 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
Dışişleri Bakanlığı 50 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Dışişleri Bakanlığı 50 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Dışişleri Bakanlığı aday konsolosluk ve ihtisas memurluğu giriş sınavı yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listeleri açıklandı. Dışişleri Bakanlığı 50 memur alımı başvuru sonucu aday listeleri ve yazılı sınav detayları için tıklayınız.

A+A-

Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavının yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listeleri 6 kategori için açıklandı. Sınav 8-9 Aralık 2018 Cumartesi ve Pazar günleri Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde yapılacaktır. Sınava girecekleri salonlar ve sınav programına ilişkin bilgiler adaylara bildirilecek.

Yazılı Sınav: Yazılı sınav şu bölümlerden oluşacaktır. Türkçe Kompozisyon, Yabancı Dilde Kompozisyon, Yabancı Dilden Türkçe’ye Çeviri, Türkçe’den Yabancı Dile Çeviri alanlarından olacak. Yazılı sınavda geçer not her bir bölüm için 100 üzerinden 70’tir.

Yazılı sınavın her bir bölümünden geçer not alacak adaylar, aşağıdaki esaslara göre yazılı sınavda ilave puan elde edebileceklerdir:

Yazılı sınava gireceği yabancı dil haricinde, adayın herhangi bir diğer dilde 2016, 2017 veya 2018 yıllarında almış olduğu YDS/e-YDS puanının veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği saptanmış herhangi bir uluslararası dil sınavı puanının YDS karşılığının 80’in üzerinde kalan kısmı, yazılı sınavda aritmetik ortalaması alınacak puan toplamına eklenecektir.

Üçüncü bir yabancı dili daha bilen adayın, bu dilde 2016, 2017 veya 2018 yıllarında almış olduğu YDS/e-YDS puanının veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği saptanmış herhangi bir uluslararası dil sınavı puanının YDS karşılığının 80’in üzerinde kalan kısmının yarısı da yazılı sınavda aritmetik ortalaması alınacak puan toplamına eklenecektir.

Yazılı sınav aşamasının sonuçları Bakanlık internet sitesinde ilan edilecektir. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca e-posta ile bildirim yapılacaktır. Duyuru ve listeler için TIKLAYINIZ. İlan haberimiz için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler