1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Dışişleri Bakanlığı Aday Meslek Memurluğu Giriş Sınavı
Dışişleri Bakanlığı Aday Meslek Memurluğu Giriş Sınavı

Dışişleri Bakanlığı Aday Meslek Memurluğu Giriş Sınavı

Dışişleri Bakanlığı tarafından 10 Ekim 2014 tarihinde yayımlanan ilanda aday meslek memurluğu giriş sınavı yapılacağı duyuruldu. Şimdi aklınıza Meslek Memurları ne iş yapıyor

A+A-

Dışişleri Bakanlığı tarafından 10 Ekim 2014 tarihinde yayımlanan ilanda aday meslek memurluğu giriş sınavı yapılacağı duyuruldu. Şimdi aklınıza Meslek Memurları ne iş yapıyor şeklinde bir soru gelebilir. Dışişleri Bakanlığının 6004 sayılı Teşkilat Kanununda sayılan görevleri çerçevesinde;  "Türk dış politikasının oluşturulması ve icrasında görev, yetki ve sorumluluk üstlenen ve yurtdışında temsil görevi icra eden diplomatik kariyer memurlarıdır." şeklinde tanımlanmıştır.

Dışişleri Bakanlığı aday meslek memurluğu giriş sınavı hem yazılı hem sözlü olarak iki aşamalı yapılacak. Yazılı sınav 25 Ekim-26 Ekim 2014 tarihlerinde Ankara'da yapılacak.

Dışişleri Bakanlığı aday meslek memurluğu giriş sınavındaki nihai başarı sıralamasına göre, Aday Meslek Memuru unvanıyla atama yapılabilecek azami kadro sayısı 40’dır. Giriş sınavını kazananların atamaları, varsa müktesep maaş dereceleri de göz önünde bulundurularak, genel idare hizmetleri sınıfından 7 ilâ 9 uncu derece kadrolara yapılabilecektir.

Dışişleri Bakanlığı aday meslek memurluğu giriş sınavı başvuruları ile ilgili detaylı bilgiye aşağıda bulunan ilan metninden erişebilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı Aday Meslek Memurluğu Giriş Sınavı İlan Metni

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.