Dışişleri Bakanlığı en az lise mezunu sözleşmeli personeli alımı yapacak

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli 1 adet sözleşmeli sekreter alımı yapacak. Doha Büyükelçiliğinde münhal olarak bulunan kadroya başvuru detayları için tıklayınız.

23630
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter alımı için sınav yapılacağı belirtildi. Münhal olarak bulunan sözleşmeli 1 adet kadro için adaylarda aranan nitelikler, başvuru koşulları ve başvuru için adaylardan istenen belgeler için tüm detaylar şu şekildedir.

Dışişleri Bakanlığı tarafından Doha Büyükelçiliğine münhal bulunan sözleşmeli sekreter alımı için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor. Yaş sınırı olarak sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak gerekiyor. Alım yapılacak personel için en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak yeterli olduğu belirtildi. Çok iyi İngilizce bilmek de aranan önemli özellikler arasında bulunuyor.

Dışişleri Bakanlığı Doha Büyükelçiliği personel alımı için başvuruda adaylardan istenen belgeler şe şekildedir: Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi, özgeçmiş, Türk pasaportu ve işlem gören sayfaların fotokopisi, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, Diploma, erkek adaylar için terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, 2 adet fotoğraf istenen öncelikli belgeler arasında.

Sınav tarihi 6 Ekim olarak açıklandı. Sınav konuları: Türkçe’den İngilizce’ye çeviri, İngilizce’den Türkçe’ye çeviri, Türkçe Kompozisyon, Matematik. Sözlü ve uygulamalı sınav: 10 Ekim’de olacak ve konular da şu şekildedir. Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi ve bilgisayarda daktilo sınavı olduğu belirtildi. İlan metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    basvuru nasil olacak.yardimci olurmusunuz tesekkurler

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!