Dışişleri Bakanlığı Kadrolu 75 Aday Konsolos ve İhtisas Memuru Alımı Yapacak

26 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Dışişleri Bakanlığı 75 Aday Konsolos ve İhtisas Memuru alımı ilanı yayımlandı. Bakanlık 2019 yılı memur alımları kapsamında başvuru şartları ve detaylarını My memur olarak hazırladık.

56481
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dışişleri Bakanlığı Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu için GİH genel idare hizmetleri sınıfından 7 ilâ 9’uncu derece kadrolara personel alımı ilanı yayımlandı. Dışişleri Bakanlığı 2019 yılı memur alımları kapsamında 75 kadrolu Aday Konsolos ve İhtisas Memuru alımı başvurularını ve detaylarını My Memur haber olarak hazırladık.

MEMUR ALIMI BAŞVURU ve SINAV TARİHLERİ

Giriş sınavı başvuruları 7 Ekim 2019 Pazartesi günü başlayacak ve 17 Ekim 2019 Perşembe günü saat 18:00’da sona erecektir. Giriş sınavı yazılı ve sözlü aşamalardan oluşmaktadır. Sınavın yazılı aşaması 2-3 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara’da yapılacaktır. 

MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak gerekiyor.

Sınava başvurabilmek için Türk Vatandaşı olmak gerekmektedir.

MEMUR ALIMI YAŞ ŞARTI

01.01.2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1984 ve daha sonra doğmuş olanlar) gerekiyor.

MEMUR ALIMI MEZUNİYET ŞARTI

Yurtiçindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinden mezun olmak gerekmektedir.

MEMUR ALIMI YABANCI DİL PUANI ŞARTI

Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu sınavına yedi farklı kategoriden birinden başvurulabilecek olup, sözkonusu kategorilerin isimleri, sınavların yapılacağı yabancı diller, 2017, 2018 veya 2019 yıllarında sınava girilecek yabancı dilde alınmış olan asgari YDS/e-YDS puanları, atama yapılabilecek azami kadro sayıları ile yazılı sınava kabul edilecek aday sayıları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Puan eşdeğerliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavlarından 2017, 2018 veya 2019 yıllarında alınan puanların, bahsekonu uluslararası dil sınavına ilişkin sonuç belgesinin alındığı sınav dönemi itibarıyla ÖSYM tarafından belirlenen YDS’deki karşılıkları da değerlendirmeye alınacaktır.

Sınav sonucunda kategorilerden birinde yukarıdaki tabloda belirtilen sayıda adayın başarılı olamaması halinde, diğer kategorilerin yedeklerinde bulunan adaylardan puanı en yüksek olan adaylar başarı sırasıyla değerlendirilir.

Yazılı sınava kabul edilecek adaylar, her bir kategori için ayrı bir liste halinde YDS puanlarına göre yapılacak sıralamayla belirlenecek olup, asgari YDS puanına sahip olmak sınava katılma hakkını garanti etmemektedir.

Dışişleri Bakanlığı 75 Aday Meslek Memurluğu Giriş Sınavı ilanı için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!