1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk ve İhtisas Memurları Alımı Yapacak
Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk ve İhtisas Memurları Alımı Yapacak

Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk ve İhtisas Memurları Alımı Yapacak

Dışişleri Bakanlığı tarafından Konsolosluk ve İhtisas Memurlarını Yazılı sınav ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamalı olarak

A+A-

Dışişleri Bakanlığı tarafından Konsolosluk ve İhtisas Memurları alımı yapılacak. Alım Yazılı sınav ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamalı olarak yapılacak. Konsolosluk ve İhtisas Memur giriş sınavının ilk aşaması olan Yazılı sınav Ankara’da 15 Kasım 2014-16 Kasım 2014 tarihlerinde yapılacak. Peki Konsolosluk ve İhtisas Memurları ne iş yapar. Buna Duyuruda yayınlanan ilk madde de; “dış ilişkilerin yürütülmesi kapsamında görev, yetki ve sorumluluk üstlenen ve yurtdışında temsil görevi icra eden diplomatik kariyer memurlarıdır.” şeklinde cevap veriyor.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılacak olan alımlarda KPSS puan türü, Asgari KPSS Puanı ve yabancı dil önem taşıyor. Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu giriş sınavı için başvurular 27 Ekim 2014 tarihinde başlayacak. Başvurular 5 Kasım 2014 tarihinde ise sona erecek. Toplamda 40 Personel alımı yapılacak. Başvuru şartlarını ve detayları aşağıda verilen linkten ulaşacağınız İlan Metni ile edinebilirsiniz.

Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınav Duyurusu

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.