1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Dışişleri Bakanlığı Lise Mezunu Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak
Dışişleri Bakanlığı Lise Mezunu Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Dışişleri Bakanlığı Lise Mezunu Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Dışişleri Bakanlığı Personel alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlandı. Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter alımı kapsamında Prag Büyükelçiliği için bir sözleşmeli personel alımı yapılacak.

A+A-

Dışişleri Bakanlığı T.C. Prag Büyükelçiliğimizde münhal bulunan 1 adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna Türk Uyruklu personel alımı yapacak. Sözleşmeli personel alımı sınavla yapılacak ve en az lise ve dengi mezunu olanlar başvuru yapabiliyor.

 

Adaylarda aranan nitelikler şunlardır:

 

T.C. vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,  Kamu haklarından yoksun bulunmamak şartı istenmektedir.

 

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak şartları da yer alıyor.

 

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), Çok iyi derecede Çekçe ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek gerekiyor.

 

Yazılı Yeterlilik Sınavı konuları nelerdir?

 

Yazılı eleme sınavı 20 Kasım 2017 Pazartesi günü saat 10:00’da T.C. Prag Büyükelçiliği’nde yapılacaktır. Türkçe’den Çekçe’ye çeviri (1 saat), Çekçe’den Türkçe’ye çeviri (1 saat), Türkçe Kompozisyon (1 saat), Matematik ( 1 Saat) konuları yer alacak.

 

Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı konuları nelerdir?

 

Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 23 Kasım 2017 Perşembe günü saat 14:00’de Büyükelçilikte yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir. Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi ile (Bilgisayarda) Daktilo sınavı yapılacak.

 

Başvurular en geç 01 Kasım 2017 Çarşamba günü mesai bitimine kadar, Prag Büyükelçiliğine yapılacak.  Başvuru için gerekli belgeler ve tüm detayların yer aldığı ilan metnini aşağıdan indirebilirsiniz.

 

Bknz: Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler