1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı Yapacak Kasım 2018
Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı Yapacak Kasım 2018

Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı Yapacak Kasım 2018

Dışişleri Bakanlığı aday konsolusluk ve ihtisas memurluğu giriş sınavı duyurusu yayımlandı. Dışişleri Bakanlığı kamu personeli alımı şartları için tıklayınız.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığında Dışişleri Bakanlığı aday konsolosluk ve ihtisas memurluğu giriş sınavı duyurusu 6 Kasım 2018 tarihi itibarıyla yayımlandı. Başvurular 6 Kasım ile 26 Kasım 2018 tarihleri arasında olacaktır. Aşağıdaki bağlantıdan aday konsolosluğa dair detayları bulabilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuru şartları! 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak (Sınava başvurabilmek için Türk Vatandaşı olmak gerekmektedir), 1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1983 ve daha sonra doğmuş olanlar) gerekiyor.

Yurtiçindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinden mezun olmak gerekmektedir.

Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu sınavına altı farklı kategoriden birinden başvurulabilecek olup, söz konusu kategorilerin isimleri, sınavların yapılacağı yabancı diller, 2016, 2017 veya 2018 yıllarında sınava girilecek yabancı dilde alınmış olan asgari YDS/e-YDS puanları, atama yapılabilecek azami kadro sayıları ile yazılı sınava kabul edilecek aday sayıları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Eşdeğerliği YÖK tarafından saptanmış uluslararası dil sınavlarından 2016, 2017 veya 2018 yıllarında alınan puanların, bahse konu uluslararası dil sınavına ilişkin sonuç belgesinin alındığı sınav dönemi itibarıyla ÖSYM tarafından belirlenen YDS’deki karşılıkları da değerlendirmeye alınacaktır. İlan metni ve başvuru şartları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler