1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı Yazılı Sonuçları ve Sözlü Sınav Tarihi Açıklandı
Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı Yazılı Sonuçları ve Sözlü Sınav Tarihi Açıklandı

Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı Yazılı Sonuçları ve Sözlü Sınav Tarihi Açıklandı

Dışişleri Bakanlığı Aday Hukuk Müşavirliği Yazılı Sınav Sonucu ile Sözlü Sınav Programına İlişkin Duyuru yayımlandı. Dışişleri Bakanlığı personel alımı yazılı sınav sonuçları açıklandı. Dışişleri sözlü sınav tarihleri için tıklayınız.

A+A-

Dışişleri Bakanlığı tarafından 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde yapılan Aday Hukuk Müşavirliği Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasında başarılı olan adayların listesi açıklandı.

Dışişleri Bakanlığı personel alımı sözlü sınav 5 Mart 2018 Pazartesi günü 14:30-18:30 ve 6 Mart 2018 Salı günü 09:30-13:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Adayların sınav saatinden yarım saat önce (9.00 veya 14.00) hazır bulunmaları istendi. Sözlü sınav programına aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz. Programın sözlü sınavların akışına göre değiştirilmesi mümkündür.

Adayların sözlü sınava gelirken beraberlerinde aşağıda kayıtlı evrakı getirmeleri gerekmektedir: Nüfus cüzdanı aslı ve iki adet fotokopisi, Adli sicil belgesi, Fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu, Erkek adaylar için yeni tarihli askerlik durum belgesi isteniyor.

Evli olan adayların, Eşi Türk olanlar için: Eşlerinin iki adet nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil belgesi ve fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu istenmektedir.

Eşi yabancı uyruklu olanlar için: Eşlerinin iki adet pasaport veya kimlik fotokopisi, fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Form için tıklayınız), ikamet izni olanların ikamet izni fotokopisi ve Türk makamlarından alınmış adli sicil belgesi olması gerekiyor.

Adayların sınav başvurusu sırasında modüle yüklediği evrakın (KPSS sonuç belgesi, dil belgesi, lisans ve yüksek lisans diploması, denklik belgesi) aslı veya onaylı nüshası ile bir adet fotokopisi istenmektedir. Sonuçlara, sözlü sıanv programına ve gerekli tüm dokümanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler