1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Diyanet 2018 Yılı İhtisas Kursu Kursiyer Seçim Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı
Diyanet 2018 Yılı İhtisas Kursu Kursiyer Seçim Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı

Diyanet 2018 Yılı İhtisas Kursu Kursiyer Seçim Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı 2018 Yılı İhtisas Kursu Kursiyer Seçim Sınavının ardından Soru ve Cevaplarını A ve B grubu olarak açıkladı.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından en az lisans düzeyinde dinî yükseköğrenim görmüş olan personelin, Başkanlığın görev alanı ile ilgili konularda hizmet içinde bilgisini artırması ve uzmanlaşması amacıyla 2018 yılı Eylül ayından itibaren hizmet içi eğitim ihtisas kursuna alınması için düzenlenen sınavın soru ve cevapları yayımlandı.

Sınav iki aşamalı olacaktır. Yazılı aşama sonrası sözlü sınav detayları şu şekildedir. Yazılı sınavda en yüksek puan alan adaydan itibaren ilk 1000 aday sözlü sınava çağrılacaktır. (1000’inci adayla aynı puana sahip diğer adaylar da sözlü sınava çağrılacaktır.)

Adaylar, yazılı sınav sonuçlarının ilanından sonra Başkanlıkça duyurulacak tarih ve sınav merkezi/merkezlerinde sözlü sınava alınacaklardır. Adaylar; sözlü sınav öncesinde, “sınav giriş belgesi” alma ve “sınav sonuç öğrenme” işlemlerini DİBBYS üzerinden gerçekleştireceklerdir. Adaylar sınava gelirken; “sınav giriş belgesi” ile birlikte T.C. kimlik no’sunun yer aldığı kimlik belgelerinden birini (T.C kimlik kartı, nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.

Adaylara sınava girecekleri günün sabahında sözlü sınavda değerlendirilmek üzere kompozisyon yazdırılacaktır. Kompozisyon konuları günlük olarak sözlü sınav komisyonunca belirlenecektir. A kitapçığı için TIKLAYINIZ. B kitapçığı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.