1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Diyanet, 2019 Yılı Hac Organizasyonu Sağlık Personeli Mülakat Sonucu Açıklandı
Diyanet, 2019 Yılı Hac Organizasyonu Sağlık Personeli Mülakat Sonucu Açıklandı

Diyanet, 2019 Yılı Hac Organizasyonu Sağlık Personeli Mülakat Sonucu Açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB tarafından 2019 yılı Hac organizasyonu kapsamında sağlık personeli mülakat sonuçları açıklandı. 2019 HAC sağlık personeli mülakat sonuçları için tıklayınız.

A+A-

T.C. Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2019 Yılı Hac Organizasyonunda sağlık personeli olarak görev almak için mülakat sonuçları da açıklandı. 2019 yılı Hac organizasyonu sağlık ekibinde görevlendirilecek sağlık personeli alımı mülakat sonuçlarına aşağıdaki “www” bağlantısından ulaşabilirsiniz.

GÖREVLENDİRMELERE İLİŞKİN HUSUSLAR NELER

1. Sağlık ekibinde görev almak isteyen personelin yurt dışında en az 50 gün kalabilecek durumda olması,

2. Test ve mülakat sınavında başarılı olanlardan;

a) Daha sonra istenecek olan bilgi ve belgeleri temin edemeyenlerin,

b) Hac organizasyonunda verilecek görevi yapmasına mani herhangi bir durumu bulunanların,

c) Belirlenen şartlardan bir veya birkaçını taşımayan/kaybedenlerin,

ç) Karı-koca oldukları tespit edilenlerin (içlerinden biri feragat etmediği takdirde), Görevlendirme işlemlerinin yapılmayacak, şayet yapılmışsa hangi aşamada olursa olsun iptal edilecek, hakları bir sonraki seneye devredilmeyecektir.

d)Yanlış beyanda bulunduğu veya belgelerinde tahrifat olduğu anlaşılanlar hakkında kanuni işlemlerin yapılması için kurumlarına bilgi verilecektir.

4. Başhekim, başhekim yardımcıları, başhemşire ve başhemşire yardımcıları hariç, hac organizasyonunda görev alacak sağlık personelinin branşlardaki sayıları ihtiyaç nispetince Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecektir;

a) Acil tıp, aile hekimi, anestezi, cildiye, dahiliye, diş hekimi, fizik tedavi, genel cerrahi, göğüs hastalıkları, göz, intaniye, kadın doğum, kardiyoloji, KBB, nöroloji, ortopedi, psikiyatri, radyoloji, üroloji uzmanı doktor ve pratisyen doktor; diyetisyen ve eczacı,

b) Ortez-protez, röntgen, anestezi, diş, laborant ve tıbbi cihaz tamir teknikeri/teknisyeni; ATT (acil tıp teknisyeni-paramedik), toplum sağlığı (sağlık memuru) hemşire (ebe, ebe-hemşire), eczacı kalfası, sterilizasyon ve hastabakıcı-hizmetli görevlendirilecektir.

2019 Yılı Hac Organizasyonunda sağlık personeli olarak görev almak için mülakat sonuçları için tıklayınız:

www.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler