1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. DİYANET 2020 Yılı 1300 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor! "Naklen"
DİYANET 2020 Yılı 1300 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor! "Naklen"

DİYANET 2020 Yılı 1300 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor! "Naklen"

Diyanet İşleri Başkanlığı "DİB" tarafından 2020 yılı naklen Bin 300 personel ataması için başvurular sona eriyor. Diyanet naklen personel alımı başvuru şartları ve detaylara dair tüm bilgiler My Memur haberde.

A+A-

2020 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı "DİB" İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nce "Kurum içi" Naklen (KKÖ, İ-H, M-K) Giriş Sınavı ilanı yayımlanmasının ardından başvurular da sona geliniyor. Diyanet İşleri Başkanlığı DİB taşra teşkilatında münhal bulunan BİN 300 Personel kadrosuna kurum içi naklen atama yapılmak üzere Başkanlık tarafından farklı unvanlarda çalışan personele yönelik sözlü sınav için başvurular sona eriyor.

Diyanet "DİB" 1300 personel alımı için sözlü sınava, MBSTS puan sırası esas alınarak her bir unvan için tabloda belirtilen boş kadro sayısının üç katı 3 bin 900 aday çağrılacaktır. 28 Şubat 2020 tarihinde DİB kurum içi personel alımı başvuruları sona erecek.

DİB NAKLEN 1300 PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI NASIL OLACAK?

600 Kur’an Kursu Öğreticisi GRUP-1 (+Hafız) alımı,

​400 Kur’an Kursu Öğreticisi GRUP-2 alımı,

​200 İmam-Hatip alımı,

​100 Müezzin-Kayyım alımı olmak üzere 1300 kadro için başvurularda son günlere geliniyor.

DİYANET PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

Başvuru şartlarını taşıyanlardan Başkanlık merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar ise il ve ilçe müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine 28 Şubat 2020 (saat 16.30) tarihine kadar başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuracaklardır.

DİYANET 2020 YILI NAKLEN MEMUR ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik" şartını taşımak,

- Halen Başkanlık teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak,

- Memuriyette adaylığı kalkmış olmak,

 Başkanlıkça 2017, 2018 ve 2019 yıllarında yapılan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavının (MBSTS) herhangi birinden en az 50 (elli) puan almış olmak,

- Başvuru yapacağı unvanda halen çalışıyor olmamak ya da müktesebi bulunmamak gerekmektedir.

- Adaylar sadece bir unvan ve bir grup için başvuru yapabileceklerdir.

NAKLEN PERSONEL ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

1. Kur'an kursu öğreticisi için: B1) GRUP-1 için şartlar: ​İmam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak, Kur'an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak, Hafız olmak gerekiyor.

B2) GRUP-2 için şartlar: İmam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak, Kur'an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak gerekiyor.

2. İmam-hatip için: İmam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak, İmam-hatiplik yapmaya mani bir engeli bulunmamak gerekiyor.

3. Müezzin-kayyım için: Lise veya dengi okul mezunu olmak, Müezzin-kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak, Hafız olmak (İmam hatip lisesi mezunları için bu şart aranmaz) gerekiyor.

Sınav şartlarına ilişkin bilgi ve belgelerin kontrolünde DİBBYS (İKYS) verileri dikkate alınacaktır. Başvuru sırasında adaylardan ayrıca bir belge talep edilmeyecektir.

DİYANET Naklen Personel Alımı İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler