1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. DİYANET 2020 Yılı 1300 Personel Alımı Yapacak! Naklen Kurum İçi
DİYANET 2020 Yılı 1300 Personel Alımı Yapacak! Naklen Kurum İçi

DİYANET 2020 Yılı 1300 Personel Alımı Yapacak! Naklen Kurum İçi

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB tarafından 2020 yılı bin 300 personel kadrosuna kurum içi atama yapılacak. Diyanet naklen personel alımı başvuru şartları ve detaylar My Memur haberde.

A+A-

​ T.C. Cumhurbaşkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı "DİB" İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 2020 Yılı Kurum içi Naklen (KKÖ, İ-H, M-K) Giriş Sınavı ilanı yayımlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında münhal bulunan 1300 personel kadrosuna kurum içi naklen atama yapılmak üzere Başkanlığımızda farklı unvanlarda çalışan personele yönelik sözlü sınav yapılacaktır. Sözlü sınava, MBSTS puan sırası esas alınarak her bir unvan için tabloda belirtilen boş kadro sayısının üç (3) katı aday çağrılacaktır.

NAKLEN 1300 PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

600 Kur’an Kursu Öğreticisi GRUP-1 (+Hafız),

​400 Kur’an Kursu Öğreticisi GRUP-2,

​200 İmam-Hatip,

​100 Müezzin-Kayyım alımı için başvurular alınacak.

NAKLEN PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

Başvuru şartlarını taşıyanlardan Başkanlık merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar ise il ve ilçe müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine 14 Şubat 2020 (saat 08.30) - 28 Şubat 2020 (saat 16.30) tarihleri arasında başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuracaklardır.

NAKLEN MEMUR ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik" şartını taşımak,

Halen Başkanlığımız teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak,

Memuriyette adaylığı kalkmış olmak,

Başkanlığımızca 2017, 2018 ve 2019 yıllarında yapılan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavının (MBSTS) herhangi birinden en az 50 (elli) puan almış olmak,

Başvuru yapacağı unvanda halen çalışıyor olmamak ya da müktesebi bulunmamak gerekmektedir.

Adaylar sadece bir unvan ve bir grup için başvuru yapabileceklerdir.

NAKLEN PERSONEL ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

1. Kur'an kursu öğreticisi için:

B1) GRUP-1 için şartlar: ​İmam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak, Kur'an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak, Hafız olmak gerekiyor.

B2) GRUP-2 için şartlar:

İmam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak, Kur'an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak gerekiyor.

2. İmam-hatip için: İmam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak, İmam-hatiplik yapmaya mani bir engeli bulunmamak gerekiyor.

​3. Müezzin-kayyım için: Lise veya dengi okul mezunu olmak, Müezzin-kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak, Hafız olmak (İmam hatip lisesi mezunları için bu şart aranmaz) gerekiyor.

Sınav şartlarına ilişkin bilgi ve belgelerin kontrolünde DİBBYS (İKYS) verileri dikkate alınacaktır. Başvuru sırasında adaylardan ayrıca bir belge talep edilmeyecektir.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler