Diyanet 2290 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! 2019  GYS ve Naklen Personel Alımları

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB 2019 yılı görevde yükselme sınav duyurusu kapsamında 1250 memur alımı ile Vaizlik Giriş Sınavı Duyurusu ile 2019 Yılı Murakıplık Sınavı kapsamında naklen 1040 personel alımı başvuru sonuçları açıklandı.

56517
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DİB Naklen 2019 yılı görevde yükselme sınavı ile vaizlik giriş ve murakıplık sınavlarına ilişkin duyuru yayımlandı. 6 ile 16 Eylül 2019 tarihleri arasında başvuruları alınan Diyanet Görevde Yükselme Sınavı ile 1250 memur alımı, naklen 500 vaiz ve 550 murakıp alımı için başvuru sonuçları açıklandı.

GYS İLE 1250 MEMUR ALIMI

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB taşra teşkilatında münhal bulunan; 1250 kadroya görevde yükselme sınavıyla kurum içi naklen atama için başvuruları sonuçlandırdı. Sınavın yazılı aşaması Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacaktır. Diyanet’e Genel İdari Hizmetler GİH sınıfına 600 şube müdürü, 400 din hizmetleri uzmanı ile 250 şef kadrosu için görevde yükselme sınavı başvuru sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.

NAKLEN 1040 VAİZ ve MURAKIP ALIMI

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında münhal bulunan; 500 vaiz kadrosuna yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen ataması ile taşra teşkilatında münhal bulunan 540 murakıp kadrosuna sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen “murakıp” alımı için başvuru sonuçlarını açıkladı.

Diyanetten yapılan açıklamada taşra teşkilatında münhal bulunan şube müdürü, din hizmetleri uzmanı ve şef kadroları için görevde yükselme sınavı; vaiz ve murakıp kadroları için kurum içi naklen atanmak amacıyla sınav açılmış ve başvurular 06 Eylül 2019-16 Eylül 2019 tarihlerinde alınmıştır denildi.

Adı geçen sınavlara başvuru yapan ve katılmaya hak kazanan adaylar sınava katılım durumlarını kullanıcı hesapları vasıtasıyla aşağıdaki bağlantıda yer alan internet adresinden öğrenebileceklerdir.

Başvuru sonuçları için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!