1. HABERLER

  2. Diyanet 60 Memur Alımı Yapıyor! İşte Tüm Detaylar!
Diyanet 60 Memur Alımı Yapıyor! İşte Tüm Detaylar!

Diyanet 60 Memur Alımı Yapıyor! İşte Tüm Detaylar!

Diyanet İşleri Başkanlığı Taşra Teşkilatında yer alan, ilanında yayınladığı kadrolar için memur alımları yapıyor. İşte detaylar!

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı Taşra Teşkilatında münhal bulunan kadrolar için yazılı ve sözlü sınav sonuçlarına göre 60 İlçe Müftüsü alımı yapılacak.

Diyanet Memur Alımları için Hangi Şartları Arıyor?

Başvuru için aranan şartlar arasında;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan tüm koşulları taşımak
  • Minimum 4 senelik dini yükseköğretim mezunu olmak,
  • İhtisas kursu belgesinin bulunması ya da ilahiyat alanında doktora yapmış olmak,
  • Sınava başvuru aşamasında kamu kurum ve kuruluşlarında toplamda 5 senelik görev yapmış olmak,
  • İlçe müftüsü unvanında müktesebi bulunmamak,
  • Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak,
  • Erkek olmak.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Diyanet memur alımları için başvuruları adayların kendilerinin yapmaları gerekmektedir. Başvurular https://dibbys.diyanet.gov.tr/sinav adresinden gerçekleştirilecek.

Başvuru yapan adayların yazılı sınava katılım sağlayabilmeleri için 80 TL sınav ücreti ödemeleri istenmektedir. Başvuru ve sınav ücretinin ödemesi 7 Mayıs 2020 ile 21 Mayıs 2020 (23:59) tarihleri arasında gerçekleşecek. Ödemeler ise yalnızca sinavodeme.diyanet.gov.tr adresinden kredi kartı ya da banka kartı ile yapılacak.

Adayların sınav ücretlerini ödeyebilmeleri için ilk olarak DİBBYS Programı’ndan başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Sınavlar Nasıl Olacak?

Sınavlar 2 aşamalı gerçekleşecek. Bunlar sözlü ve yazılıdır. Sınav konularına ise haberin sonunda verilen bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sınavda başarılı olabilmek için hem yazılı hem de sözlü sınavların her birinden en az 70 puan alınması gerekmektedir. Yazılı sınav sorularına itiraz etmek isteyenler ise sınavın yapıldığı günden itibaren 7 gün içinde yazılı olarak İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığı’na yapılacaktır. İtirazların incelenmesi ise 15 gün içinde gerçekleşecek.

Yayınlanan ilanla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isteyenler bu bağlantıdan faydalanabilirler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.