1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Diyanet 61 İl Müftü Yardımcısı Personel Alımı İçin Sınav Yapacak
Diyanet 61 İl Müftü Yardımcısı Personel Alımı İçin Sınav Yapacak

Diyanet 61 İl Müftü Yardımcısı Personel Alımı İçin Sınav Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB 2018 yılı 61 il müftü yardımcısı alımı yapacak. Kurum içi yapılacak olan sınav sonucuna göre atama gerçekleştirilecek. Diyanet kurum içi personel alımı başvuru koşulları için tıklayınız.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında münhal bulunan, aşağıda unvanı, sınıfı ve adedi belirtilen kadrolara sınav (yazılı ve sözlü) sonucuna göre kurum içi naklen bayan “il müftü yardımcısı” alımı yapılacaktır.

Diyanet Personel alımı başvuru şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak gerekiyor.

En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak, Başkanlıkta Kur’an kursu öğreticisi, dengi veya üstü sayılan görevlerde altı yıl görev yapmış olmak, Bayan olmak, İl müftü yardımcısı unvanında müktesebi bulunmamak gerekiyor.

Diyanet personel alımı başvuru şekli, yeri ve zamanı; Başkanlık merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar ise bağlı bulundukları il müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuracaklardır.

Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurtdışından sınava başvuracak adaylar adına üçüncü şahıslar başvuru işlemini yapabileceklerdir.

Başvurular 2 Nisan 2018 ile 13 Nisan 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Başvurular ilgili birimlerdeki DİBBYS (İKYS) sorumluları tarafından Başkanlığımız DİBBYS programı üzerinden alınacaktır.

Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır. Diyanet personel alımı başvuru ilan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler