1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Diyanet DİB 2017 Yılı Naklen 50 Kamu Personeli Murakıp Alımı Yapacak
Diyanet DİB 2017 Yılı Naklen 50 Kamu Personeli Murakıp Alımı Yapacak

Diyanet DİB 2017 Yılı Naklen 50 Kamu Personeli Murakıp Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB naklen bayan murakıplık sınav ilanı yayımlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı naklen 50 memur alımı başvuru detayları ve tarihleri yayımlandı.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında münhal bulunan, aşağıda unvanı, sınıfı ve adedi belirtilen kadrolara sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen Murakıp (Bayan) alımı yapılacak. Mamur alımı başvuru şartları ve detaylar belli oldu.

Diyanet memur alımı başvuru şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen Ortak Nitelik şartını taşımak gerekmektedir.

En az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezunu olmak, Sınava müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlıkta en az beş yıl görev yapmış olmak, Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak ve Bayan olmak gerekiyor.

Başvurular ne zaman yapılacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar bağlı bulundukları İl Müftülükleri veya Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen müracaat edeceklerdir.

 Yurtdışından sınava başvuracak adaylar adına üçüncü şahıslar, istenen belgeleri getirmeleri halinde, başvuru işlemini gerçekleştirebileceklerdir.  Başvurular 30 Ekim 2017 (saat 08.30)-13 Kasım 2017 (saat 16.30) tarihleri arasında alınacaktır.

Başvurular, Başkanlığın DİBBYS programı üzerinden alınacaktır. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

T.C. Kimlik No’lu kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport), En az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezuniyetini gösterir diploma veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi),

Görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına ve adlî sicil kaydına ilişkin yazılı beyanı gerekiyor. Başvuruları alan personele gerekli belgeleri ibraz edemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Belgeler, kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir.

Belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir. Yazılı beyan istenen hususlar tek bir metinde veya dilekçede yer alacaktır. İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.