1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Diyanet En Az Önlisans Mezunu Kadrolu Memur Alımı Yapacak! 6 Aralık 2019
Diyanet En Az Önlisans Mezunu Kadrolu Memur Alımı Yapacak! 6 Aralık 2019

Diyanet En Az Önlisans Mezunu Kadrolu Memur Alımı Yapacak! 6 Aralık 2019

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 6 Aralık 2019 tarihli resmi gazetede kadrolu kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. Diyanet’e personel alımı başvuru şartları ve tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolu memur alacak! Diyanet “PERSONEL ALIM İLANI” 6 Aralık 2019 Cuma günü itibarıyla resmi gazetede yayımlandı. Başkanlığın merkez teşkilatında münhal bulunan genel idari hizmetler sınıfındaki aşağıda unvanı ve öğrenim durumu belirtilen toplam 10 (on) kadroya yapılacak sözlü sınav sonucuna göre açıktan atama yapılacaktır. Sözlü sınava 2018 yılı KPSS puan sırası esas alınarak tabloda belirtilen boş kadro sayısının 3 (üç) katı aday çağrılacaktır.

DİYANET MEMUR ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

2 Prodüktör Alımı;

Lisans, Radyo ve Televizyon/Radyo Televizyon ve Sinema/ Film Tasarım ve Yazarlık/Film Tasarım ve Yönetmenliği/ Film Tasarımı bölümü mezuniyeti isteniyor.

4 Kameraman Alımı;

Lisans Radyo ve Televizyon/Radyo, Televizyon ve Sinema/Fotoğraf ve Video

Ön Lisans Radyo ve Televizyon Programcılığı/Fotoğrafçılık ve Kameramanlık/Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü mezuniyeti isteniyor.

2 Montajcı Alımı;

Ön Lisans Radyo ve Televizyon Programcılığı/Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü mezuniyeti isteniyor.

2 Ses Kayıtçısı Alımı;

Ön Lisans Radyo ve Televizyon Programcılığı/Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü mezuniyeti isteniyor.

MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2. Tabloda belirtilen, yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinin birinden mezun olmak,

3. Öğrenim durumuna göre 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP3 veya KPSSP93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

DİYANET MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

1. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 10.12.2019–24.12.2019 (saat 08:30-16:30) tarihleri arasında (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi) adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatmak üzere aynı tarihlerde istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.

İstenen belgeleri getirmeleri halinde yurtdışındakiler ile askerlik görevini yapmakta olanların başvurularını, üçüncü şahıslar yaptırabilecektir.

2. İl veya ilçe müftülüklerindeki DİBBYS sorumluları, adayın sınav başvuru formuna girdiği bilgiler ile ibraz ettiği belgelerdeki bilgilerin doğruluğunu tespit ettikten sonra onaylama işlemini gerçekleştireceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların başvuru onaylama işlemi yapılmayacaktır.

3. Adaylar, başvuru ekranında ilgili alana 1000 karakteri aşmayacak şekilde özgeçmişlerini yazacaklardır.

4. Başkanlığımız (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi) adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurmayan ve il veya ilçe müftülüklerinde başvuru onay işlemini yaptırmayan adayların talepleri dikkate alınmayacaktır.

5. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

6. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

7.Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler