1. HABERLER

 2. İŞ İLANLARI

 3. DİĞER PERSONEL ALIMLARI

 4. Diyanet İşleri Başkanlığı 7 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!
Diyanet İşleri Başkanlığı 7 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı 7 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında bulunan Müfettiş Yardımcılığı pozisyonlara sınav sonucuna göre alım yapılacaktır.

A+A-

Alım yapılacak Müfettiş Yardımcılığı için mesleki yazılı ve sözlü sınav yapılacaktır.

Müfettiş Yardımcıları İçin Aranan Şartlar

 • En az lisans düzeyinde dinî yükse öğrenim görmüş olmak,
 • 01.01.2020 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,
 • Müfettiş yardımcılığı giriş sınavının ilan edildiği tarihte Başkanlığın vaizlik, dengi ve üstü kadrolarında görev yapıyor olmak,
 • 21/05/2011 tarihinden sonra Diyanet İşleri Başkanlığındaki kadrolara atananlarda A Grubu kadrolara atanacaklar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından 2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının (KPSS) KPSSP3 puan türünden en az (60) puan almış olmak,
 • Sağlık durumu her türlü iklim şartlarında müfettişlik yapmaya elverişli olmak.
 • Memuriyete engel adli sicil kaydı bulunmamak.
 • Müfettiş yardımcılığı yarışma sınavında daha önce iki defa başarısız olmamak,
 • Son beş yıl içerisinde aylıktan kesme, on yıl içerisinde de kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almamış olmak.

Adaylar, başvuru şartlarından memuriyete engel adli sicil kaydı bulunmadığı, sağlık durumunun her türlü iklim şartlarında müfettişlik yapmaya elverişli olduğu, “ortak nitelik” şartını taşıdıkları, müfettiş yardımcılığı sınavında daha önce iki defa başarısız olmadıkları ve aylıktan kesme ve kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almadıklarına ilişkin hususları elektronik başvuru ekranında beyan edeceklerdir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Diyanet Müfettiş Yardımcısı alımı için başvuruları adayların kendilerinin yapmaları gerekmektedir. Başvurular DİBBYS programı üzerinden https://dibbys.diyanet.gov.tr/sinav adresinden gerçekleştirilecek.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 01/06/2020 - 15/06/2020 (saat 23:59) tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Belgeleri eksik olan adayların başvuru onaylama işlemi yapılmayacaktır.

Sınav Tarihleri Ne Zaman?

Müfettiş Yardımcılığı sınavı, yazılı ve sözlü olarak yapılacaktır. Sınava ilişkin tüm duyurular Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinde “www.diyanet.gov.tr”ve aynı sitedeki Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı sayfasında ilan edilecektir.

Yazılı sınav için “Sınav Giriş Belgesi” alma işlemleri adaylar tarafından “https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/sinav”adresi aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

Yazılı sınav tarihi 11/08/2020 Saat: 14:00’da olup, sözlü sınav tarihi ise 25/08/2020’de başlayacaktır. (Saat: 10:00) Diyanet İşleri Başkanlığında yapılacaktır

Yayınlanan ilanla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isteyenler bu bağlantıdan faydalanabilirler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.