1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Diyanet İşleri Başkanlığı DİB Görevli İhraç Edilen 240 Memur Personel Listesi 3 Kasım 2018
Diyanet İşleri Başkanlığı DİB Görevli İhraç Edilen 240 Memur Personel Listesi 3 Kasım 2018

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB Görevli İhraç Edilen 240 Memur Personel Listesi 3 Kasım 2018

7150 sayılı KHK ile İşte ihraç edilen 240 Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin listesi

A+A-

7150 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun, 3/11/2018 tarihli ve 30584 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de, 7150 Sayılı Kanun yayımlanmıştır. Kabul edilen Kanunda, kamu personeline ilişkin tedbirler, iade hükümleri, rütbesi alınan TSK, Emniyet ve Jandarma personeli. kurum ve kuruluşlara ilişkin tedbirler bulunuyor. 7150 OHAL sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile daha önce yayınlanan 701 sayılı KHK ile ihraç edilenlerin mecliste yasalaşıp kanunlaşmış tam metni ve ihraç iade isim listesi haberimizde. Yeni ihraç değildir.

Bu kapsamda yayımlanan 7150 sayılı Kanun ile Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan ve ekli (1) sayılı listede yer alan kişiler kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarılmıştır denildi.

Kamu görevinden çıkarılan kişilerin, mahkûmiyet kararı aranmaksızın rütbe ve/veya memuriyetleri alınır ve bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmezler; bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemezler, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler.

7150 sayılı kanun ile yasalaşıp daha önce 701 sayılı KHK ile Diyanetten ihraç edilen 240 personel ve iade edilenler için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler