Diyanet İşleri Başkanlığı Naklen 200 Personel Alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı naklen 200 personel alımı yapacak. DİB teşkilatında farklı unvanlarda çalışmakta olanlardan 200 Kur’an kursu öğreticisi alacak. Başvuru şartları ve detaylı bilgi haberimizde yer alıyor.

featured

Diyanet İşleri Başkanlığı naklen 200 personel alımı yapacak. Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatında farklı unvanlarda çalışmakta olup Kur’an kursu öğreticisi kadrolarına geçmek isteyenlere yönelik MBSTS puan sırası esas alınarak 200 Kur’an kursu öğreticisi alımı için sözlü sınav gerçekleştirilecek.

DİB 2017 yılı kurum içi naklen personel alımına başvuru yapabilmek için; DİB teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre kadrolu devlet memuru olarak çalışıyor olmak, memuriyette adaylığı kalkmış olmak, İmam hatip lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak, hafız olmak, erkek olmak, gerekiyor.

Ayrıca, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında yapılan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavının (MBSTS) her hangi birinden en az 60 puan almış olmak, Kur’an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak, halen Başkanlığımızda Kur’an kursu öğreticisi olarak çalışmamak veya bu unvanda müktesebi bulunmamak gibi şartlar aranıyor.

Adaylar başvurularını 8 Ağustos 2017 tarihi saat 16:30’a kadar yapabilecekler. Başkanlık merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar bağlı bulundukları İl Müftülükleri veya Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuracaklar. Sınav Antalya, Bursa, Erzurum, Kayseri, Manisa, Samsun, Şanlıurfa ve Trabzon illerinde yapılacak. Detaylı bilgi ve ilan metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Diyanet İşleri Başkanlığı Naklen 200 Personel Alacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!