Dİyanet İşleri Başkanlığı Yurtdışı 350 Din Görevlisi Sınavı

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından yurtdışında 350 din görevlisi görevlendirmek üzere sınav yapılacağı ilan edildi. Başvuru şartları ve detaylı bilgi haberimizde.

32741
Daha Fazla Göster

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından yurtdışında 350 din görevlisi görevlendirmek üzere sınav yapılacağı ilan edildi. Yapılacak sınavla ABD, Avrupa Ülkeleri, Avustralya, Japonya ve Kanada ülkelerine görevlendirilmek üzere 300 (üç yüz) din görevlisi, Türk Cumhuriyetleri ile Türk ve Müslüman Topluluklarının bulundukları ülkelere görevlendirilmek üzere 50 (elli) din görevlisi seçilecek.

Adaylar başvurularını 19 Temmuz ile 4 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapabilecekler. Başvurular ilgili Birimlerin DİBBYS (İKYS) sorumluları tarafından Başkanlığın DİBBYS programı üzerinden alınacak. Merkez kuruluşundaki görevliler bağlı bulundukları birimlerine, İl ve İlçe Müftülüklerindeki görevliler bağlı bulundukları İl Müftülüklerine, Dini Yüksek İhtisas/ Eğitim Merkezlerindeki görevli ve kursiyerler bağlı bulundukları Dini Yüksek İhtisas/ Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvuru yapabilecekler.

Başvuru yapabilmek için; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Başkanlıkta halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre kadrolu devlet memuru olarak çalışıyor olmak, memurlukta adaylığı kaldırılmış olmak, askerlik hizmetini yapmış olmak veya askerlik hizmetinden muaf tutulmuş olmak gerekiyor.

2015, 2016 ya da 2017 yılında yapılan MBSTS’den; ABD, Avrupa Ülkeleri, Avustralya, Japonya ve Kanada ülkeleri için en az 70 (yetmiş) ve üzeri puan almış olmak, Türk Cumhuriyetleri ile Türk ve Müslüman Topluluklarının bulundukları ülkelere görevlendirilmek için en az 60 (altmış) ve üzeri puan almış olmak şartı bulunuyor. Detaylı bilgi ve ilan metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dİyanet İşleri Başkanlığı Yurtdışı 350 Din Görevlisi Sınavı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!