Diyanet İşleri Başkanlığında 3 Genel Müdür 1 Başkan Görevden Alındı

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB atama kararları ile Hac ve Umre Hizmetleri, İnsan Kaynakları, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürleri ile Rehberlik ve Teftiş Başkanı görevden alındı.

53853
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

14 Mayıs 2019 Tarihli ve 30774 Sayılı Resmi Gazete yayımlandı. Resmi Gazetenin bu sayısında Diyanet İşleri Başkanlığına Ait Atama Kararları bulunuyor. Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre görevden alındı.

Diyanet İşleri Başkanlığına (DİB) atama kararları sayılı karar numarası ile gerçekleştirildi.  Diyanet İşleri Başkanlığında Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Enver GÜNENÇ, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Burhan ERKUŞ,  Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar BEKİROGLU, Rehberlik ve Teftiş Başkanı Haşan Ali YILDIZ görevden alındı.

DİB görevden alma işlemleri 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince gerçekleştirildi. Peki, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin görev süresi ile alakalı açıklamasının yapıldığı 4 üncü maddesinde ne açıklanmıştır. Şimdi sizler ile bu maddeyi paylaşalım.

Görev süresi

MADDE 4- (1) Bu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine ekli (I) sayılı cetvelde yer alanların görev süresi, atandıkları tarihte görevde bulunan Cumhurbaşkanının görev süresini geçemez. Cumhurbaşkanının görevi sona erdiğinde, bunların görevi de sona erer. Ancak bunlar, yerlerine atama yapılıncaya kadar görevlerine devam eder. Görev süreleri sona erenler, yeniden atanabilir. Bunlar, görev süreleri sona ermeden de Cumhurbaşkanınca görevden alınabilir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!