Diyanet İşlerinde açığa alınan personel sayısı 1112’ye yükseldi

Diyanet İşleri Başkanlığında açığa alınan personel sayısı 1.112’ye yükseldi. Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından bugün yapılan bası açıklamasında 620 personelin görevlerinden uzaklaştırıldığı bildirildi. DİB geçtiğimiz günlerde de 492 personeli...

23283
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanlığında açığa alınan personel sayısı bin 112’ye yükseldi. Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından bugün yapılan bası açıklamasında 620 personelin görevlerinden uzaklaştırıldığı bildirildi. DİB geçtiğimiz günlerde de 492 personeli açığa almıştı. Diyanet İşleri Başkanlığında bugün açığa alınanlarla birlikte toplam sayı 1.112’ye yükselmiş oldu.  Açığa alınan diyanet personeli arasında 3 il müftü yardımcısı ile 19 ilçe müftüsü de yer alıyor.

DİB tarafından yapılan açıklamada merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatında her kademede görev yapan personelden darbe girişiminde bulunan FETÖ/PDY ile ilişkili 620 personelin daha bugün görevden alındığı belirtildi. Bugün görevden alınanların 3 il müftü yardımcısı, 19 ilçe müftüsü, 32 vaiz, 4 cezaevi vaizi, 299 imam-hatip, 145 Kur’an kursu öğreticisi, 69 müezzin kayyım, 2 şube müdürü, 1 ayniyat saymanı, 2 eğitim görevlisi, 5 hizmetli, 1 laborant, 3 memur, 1 murakıp, 2 mühendis, 7 şef,  2 şoför, 2 tekniker, 21 veri hazırlama kontrol işletmeni (VHKİ) olduğu açıklandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı konu ile ilgili olarak oluşturulan komisyonların çalışmalarına devam ettiğini açıkladı. Bu açıklamadan önümüzdeki günlerde görevden alınan personel sayısının artacağı anlaşılıyor. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!