1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Diyanet İstanbul Müftülüğü 72 Memur Alımı Yapacak! Kurum İçin Personellerden
Diyanet İstanbul Müftülüğü 72 Memur Alımı Yapacak! Kurum İçin Personellerden

Diyanet İstanbul Müftülüğü 72 Memur Alımı Yapacak! Kurum İçin Personellerden

Diyanet İşleri Başkanlığı, İstanbul Valiliği İl Mütfülüğü tarafından açıkta bulunan 72 adet boş kadroya kurum içi personel alımı yapacak. 13 VKHİ, 1 memur, 8 şoför, 41 hizmetli, 8 bekçi ve 1 kaloriferci alımı şartları My Memur haberde.

A+A-

İstanbul Valiliği İl Müftülüğü İl ve ilçe Müftülüklerinde münhal bulunan 72 kadroya kurum içi Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili hükümleri gereğince sınavla personel alımı yapılacaktır. 13 VKHİ, 1 memur, 8 şoför, 41 hizmetli, 8 bekçi ve 1 kaloriferci alımı başvuru detayları şu şekildedir:

SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendindeki şartları taşımak,

Halen Diyanet İşleri Başkanlığında görevli olmak,

İl dışından başvuranlar için bulunduğu görev mahallinde iki yıl, İl içinden başvuranlarda ise 6 ay görev süresini doldurmuş olmak,

Asaleti tasdik edilmiş olmak gerekiyor.

SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak atanabilmek için;

En az lise ve dengi okul mezunu olmak, Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmak, Kurumca ya da ilgili kuruluşlarca düzenlenen bilgisayar işletmenliği veya bilgisayar kullanma eğitiminde başarılı olduğuna ilişkin belge ya da sertifikaya sahip olmak, Yapılacak olan sınavda başarılı olmak gerekiyor.

Memur olarak atanabilmek için;

En az lise ve dengi okul mezunu olmak, Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmak, Yapılacak olan sınavda başarılı olmak gerekiyor.

Şoförlük için;

En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmak, En az (B) Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak (E sınıfı sürücü belgesi tercih sebebidir.), Yapılacak olan sözlü ve mesleki uygulama sınavında başarılı olmak gerekiyor.

Yardımcı Hizmetler Kadroları için;

En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Başkanlık teşkilatında çalışıyor olmak. Aşçılık kadrosu için Aşçılık Sertifikasına sahip olmak, Kaloriferci kadrosu için Kalorifercilik Sertifikasına sahip olmak, Yapılacak olan sözlü ve mesleki uygulama sınavında başarılı olmak gerekiyor.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Dilekçe, Müracaat edenlerin Müftülükçe imzalı hizmet cetveli, Şoför kadrosuna müracaat edenler için sürücü belgesi fotokopisi, VHKİ kadrosuna müracaat edenler için Bilgisayar Sertifikası, Aşçılık kadrosuna müracaat edenler için Aşçılık Sertifikası, Kaloriferci kadrosuna müracaat edenler için Kalorifercilik Sertifikası, 1 adet vesikalık fotoğraf istenmektedir.

SINAV İŞLEMLERİ

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Memur kadroları için sınav yazılı uygulama ve sözlü olarak yapılacaktır.

Yazılı uygulama sınavından başarılı olmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması şarttır. 70 puan alamayanlar sözlü sınava katılamazlar.

Sözlü sınavdan başarılı olmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması şarttır.

Yazılı uygulama ve sözlü sınava katılanların nihai puanları, yazılı uygulama ve sözlü sınav ortalamaları alınarak tespit edilir.

Şoför, Hizmetli, Bekçi, Aşçı ve Kaloriferci kadroları için sınav sözlü olarak yapılacaktır.

Mesleki Bilgi (50 puan), Mesleki Uygulama (50 puan) konularında 100 puan üzerinden değerlendirmeye tâbi tutulacaktır.

Sözlü sınavda başarılı olmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması şarttır.

Adaylar, sınava gelirken İstanbul Müftülüğünün internet adresinden alacakları Sınav Giriş Belgesi ile T.C kimlik no’lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.

İlan edilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

İlan metni için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler