1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Diyanet Kurum İçi 70 Kadrolu İlçe Müftüsü Alımı Yapacak
Diyanet Kurum İçi 70 Kadrolu İlçe Müftüsü Alımı Yapacak

Diyanet Kurum İçi 70 Kadrolu İlçe Müftüsü Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 70 kadrolu personel alımı yapacak. DİB 70 ilçe müftüsü alımı şartları ve başvuru tarihleri için tıklayınız.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında münhal bulunan 70 kadro yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen “İlçe Müftüsü” alımı yapılacağı duyuruldu. DİB personel alımı şartları ve ilan metnine aşağıdaki pdf dokümanından ulaşabilirsiniz.

Diyanet memur alımı başvuru şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak gerekiyor.

En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak, İhtisas kursu belgesine sahip olmak veya ilahiyat alanında doktora yapmış olmak, Sınava müracaatların bitiş tarihi itibariyle kamu kurum ve kuruluşlarında toplam 5 (beş) yıl görev yapmış olmak gerekiyor.

İlçe müftüsü unvanında müktesebi bulunmamak, Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak, Erkek olmak gerekiyor.

DİB personel alımı başvuru şekli, yeri ve zamanı; Başkanlık merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar ise bağlı bulundukları il müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuracaklardır.

Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurtdışından veya askerlik görevini yerine getirmekte olanlardan sınava başvuracak adaylar adına üçüncü şahıslar başvuru işlemini yapabileceklerdir.

Başvurular 28 Mart 2018-11 Nisan 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Başvurular ilgili birimlerdeki DİBBYS (İKYS) sorumluları tarafından Başkanlık DİBBYS programı üzerinden alınacaktır.

DİB kamu personeli alımı başvurusu için gerekli belgeler; T.C. Kimlik No’lu kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport), En az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezuniyetini gösterir diploma veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınmış olan denklik belgesi), İhtisas kursu veya doktora mezuniyet belgesi, Görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına ve adlî sicil kaydına ilişkin yazılı beyanı.

Başvuruları alan personele gerekli belgeleri ibraz edemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Belgeler, kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir. Yazılı beyan istenen hususlar tek bir dilekçede yer alacaktır. Belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir. İlçe müftüsü alımı sınav konuları başvuru detayları ve ilan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler