1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Diyanet Memurları 2018 Yılı Atama ve Nakil Başvuruları Başladı
Diyanet Memurları 2018 Yılı Atama ve Nakil Başvuruları Başladı

Diyanet Memurları 2018 Yılı Atama ve Nakil Başvuruları Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 2018 yılı atama ve nakil talebinde bulunacak personellerle ilgili duyuru yayımladı. DİB, atama ve nakil yönetmelik hükümleri çerçevesinde başvurular 1 Mart ile 31 Mart 2018 tarihleri arasında alınacak. Diyanet nakil duyurus

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 41 inci maddesinin 1 inci fıkrası gereği; 1 Mart - 31 Mart tarihleri arasında il müftü yardımcısı, ilçe müftüsü, dini yüksek ihtisas merkezi müdürü, eğitim merkezi müdürü, eğitim görevlisi, vaiz, şube müdürü, murakıp, din hizmetleri uzmanı, eğitim uzmanı, sayman ve şef unvanlarında görev yapan personelin istekleri üzerine görev veya yer değiştirme talepleri alınacağı duyuruldu.

Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 41 inci maddesi kapsamında görev veya yer değiştirme talebinde bulunacak personelin; Asgari ve azami hizmet süresi hesaplamalarını 1 Haziran 2018 tarihi itibarıyla yapmaları gerekiyor.

Yukarıda zikredilen unvanlardaki personelden nakil talebinde bulunanların Başkanlığımız dibbys web adresindeki “Personel Nakil Formu” nu, ilçe müftülerinin ise buna ilaveten ekteki “İlçe Müftüleri Faaliyet Raporu” nu doldurarak müracaatta bulunmaları gereklidir.

Nakil talebi için en fazla 10 yer tercihinde bulunmaları, Mazeret sebebiyle nakil talebinde bulunacak olanların, mazeretlerine ilişkin belgeleri ilgili sisteme yüklemeleri ayrıca Başkanlığa göndermemeleri belirtildi.

Söz konusu yönetmelik gereği, öncelikli olarak sınıf ve grup hizmetine tabi personelden 1 Haziran 2018 tarihi itibarıyla azami hizmet süresini tamamlayanların durumlarının değerlendirileceği, Nakil talebinde bulunacak personelin ancak sistem üzerinde tanımlı olan münhal/münhal hale gelebilecek yerleri tercih edebileceği duyuruda yer aldı.

Nakil taleplerinin değerlendirileceği tarihe kadar idari zaruretlere binaen bazı yerlere atama yapılabileceği veya bazı yerlerin münhal hale gelebileceği önemli hatırlatıldı.

Atama onay tebliği yapılan personelin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 62 ve 63 üncü maddelerinde zikredilen süreler içerisinde (Ramazan ayını dikkate alarak) eski görevlerinden ayrılıp yeni görevlerine başlamaları gerektiği, aksi takdirde ikinci bir yazışma yapılmaksızın haklarında gerekli idari işlemlerin yapılacağı hususuna yer verildi.

Nakil talebinde bulunacak olan personelin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin aşağıda belirtilen veya personeli ilgilendiren diğer maddeleri de dikkate alarak talepte bulunmaları gerekiyor.

Önemli uyarı! Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine uygun olmayan talepler işleme alınmayacaktır. Atama ve Nakil Talebinde bulunacak personel kendi kullanıcı adı ve şifresi ile dibbys internet adresine girerek müracaatlarını yapacaklardır. Duyuru tam metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler