1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Diyanet, Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Önemli Hatırlatma! 2018-DİB-MBSTS
Diyanet, Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Önemli Hatırlatma! 2018-DİB-MBSTS

Diyanet, Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Önemli Hatırlatma! 2018-DİB-MBSTS

7 Nisan 2018’de gerçekleştirilecek olan 2018 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı 2018 DİB- MBSTS ile ilgili saat uyarısında bulundu. DİB MBSTS sınavı saati ve diğer tüm detaylar için tıklayınız.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 7 Nisan 2018 Cumartesi günü yapılacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2018-DİB-MBSTS) için hatırlatma yapıldı. Sınav saati olan 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacağı hatırlatıldı.

Ayrıca 2018 DİB MBSTS sınavına girecek adayların sınava gelirken yanlarında, Sınava Giriş Belgesi (SGB), Nüfus Cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport getirmeleri özellikle belirtildi.

2018 DİB MBSTS başlıklı sınav, saat 14.45’te başlayacak ve 90 dakika sürecektir. Adaylar, saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Sınavda adaylara, çoktan seçmeli 60 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır. Sorular, DİB tarafından belirlenerek ÖSYM’ye bildirilen ve aşağıda yer alan kaynaklardan hazırlanacaktır. Konulara göre yaklaşık soru sayısı aşağıdaki gibi olacaktır.

Sınav konuları- soru dağılımı şu şekilde olacaktır; Kur’an Bilgisi (Kur’an tarihi, tecvid, Kur’an’ı anlama ve meal bilgisi) 5, Tefsir 6, Akaid ve Kelam 8, Fıkıh ve İlmihal 20, Hadis 7, Siyer ve İslam Tarihi 8 ve Dinler ve Mezhepler Tarihi 6 olmak üzere 60 soru yer alacak.

2018 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2018-DİB-MBSTS) başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler