1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Diyanet Uzman Yardımcısı Alacak! DİB 15 Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı Alımı
Diyanet Uzman Yardımcısı Alacak! DİB 15 Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı Alımı

Diyanet Uzman Yardımcısı Alacak! DİB 15 Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Memur alımı kapsamında, 15 Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı uzman yardımcısı alımı yapacak. Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından yayınlanan kamu personeli alımı ilanına göre; Merkez Teşkilatta görev almak üzere, en az 4 yıllık dini yükseköğrenim mezunu, 15 Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu.

DİB UZMAN YARDIMCISI ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Başvuru gerçekleştirecek olan adayların en az lisans düzeyinde dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olması aranan şartlar arasında bulunuyor. Başvuru yapacak adayların 35 yaşını doldurmamış olması yine aranan şartlar arasında bulunuyor.

Başvuru gerçekleştirecek olan adayların 2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS) KPSSP3 puan türünden en az altmış (60) puan almış olması gerekiyor. DİB tarafından yapılan uzman yardımcısı alımı sınavlarında 2 kez başarısız olan adaylarda başvuruda bulunamıyor.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ ve ZAMANI

Başvurular 7 Ocak 2020 tarihinde başlayacak. Adaylar başvurularını Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden e-devlet giriş ile gerçekleştirebilecekler. İlgili adreste bulunan başvuru formu doldurulacak ve onayı il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat ile gerçekleşecek. Daylar 20 Ocak 2020 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebilecekler.

SINAV BAŞVURU ÜCRETİ ve ÖDEME ZAMANI

Başvuru yapan adaylar arasından KPSS puan sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının 20 (yirmi) katına giren adaylar 23.01.2020–27.01.2020 (saat 23:59:59’a kadar) tarihleri arasında 80 (seksen) TL sınav başvuru ücreti ödemesi yapacaklardır. Ödeme işlemi,  Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden sadece kredi kartı veya banka/bankomat kartı ile gerçekleştirilecek.

DİB UZMAN ALIMI İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler