1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Diyanet Yurt Dışına Personel Göndermek İçin Şartları ve Başvuru Tarihlerini Yayımladı
Diyanet Yurt Dışına Personel Göndermek İçin Şartları ve Başvuru Tarihlerini Yayımladı

Diyanet Yurt Dışına Personel Göndermek İçin Şartları ve Başvuru Tarihlerini Yayımladı

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Diş ilişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yetiştirilmek amacıyla yurtdışına gönderilecek personel alımı yapılacak. Yurt dışına gönderilecek DİB personel alımı başvuru şartları ve detayları için tıklayınız.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yetiştirilmek amacıyla yurtdışına gönderilecek personel sınavı duyurusuna dair detaylar yayımlandı. “657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda” yer alan hükümler ile “Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Devlet Memurları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre Başkanlığımıza tahsis edilen kontenjanlar çerçevesinde yurtdışına personel gönderilmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından 2018 yılı içinde duyuruda yer alan konularda yetiştirilmek amacıyla dokuz 9 personel gönderilecek. Başvurular 9 Temmuz ile 27 Temmuz tarihleri arasında olacak.

Kontenjanlar, yabancı dil eğitimi için değil, kurum personelinin mesleklerine ait hizmetlerde yetiştirilmesi, eğitilmesi, bilgilerinin artırılması, staj, öğrenim ve ihtisas yaptırılması amacıyla tahsis edildiği açıklandı.

Başvuracaklarda Aranan Şartlar; Dört yıllık dini yükseköğrenim görmüş olmak veya kontenjanlarda belirtilen konulara ilişkin meslek dallarında yüksek öğrenimi bitirmiş olmak, DİB merkez veya taşra teşkilatında, araştırmacı kontenjanı için (adaylık dâhil) en az 3 yıl çalışmış olmak gerekmektedir.

Birim amirinin olumlu görüşünü almış olmak, Son üç yıl içinde kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını almamış olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak, Kontenjanın kullanılacağı yılın son günü itibarıyla (31 Aralık 2018) elli (50) yaşını tamamlamamış olmak gerekmektedir.

Daha önce yurt içinde aynı konuda veya yurt dışında aynı düzeyde eğitim veya öğrenim görmemiş olmak, Hastalık sebebiyle eğitim ve öğrenimini gerçekleştiremeyeceği genel hükümler çerçevesinde hastalık raporuyla tespit edilenler hariç bu yönetmelik hükümlerine göre geri çağrılmamış olmak gerekmektedir.

Araştırmacı kontenjanı için İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, İspanyolca, Japonca, Çince, Farsça, Urduca, Bulgarca, Yunanca ve Arapça dillerinden birinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’ndan en az altmış (60) puan, veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir sınavdan bu puana denk bir puana almış olmak.

Yurt dışına gönderileceklerin yabancı dil bilgisi düzeyini gösterir başarı belgelerinin, kurumlarınca kendilerine bildirilen son başvuru tarihinden önceki iki yıl içinde alınmış olması gereklidir. Duyuru metni için TIKLAYINIZ. Ekler için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler