Diyarbakır’da 2 Askerimiz Şehit Oldu

Kahreden acı haber az önce geldi. Hain teröristlerce Lice - Kulp karayoluna tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 askerimiz şehit oldu. İşte Diyarbakır'dan gelen acı habere ilişkin merak edilen tüm ayrıntılar...

32978

Yürekleri yakan acı haber az önce Diyarbakır’dan geldi. Yüreğimize yine şehit ateşi düştü. Hain teröristlerce Lice – Kulp karayoluna tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 askerimiz şehit oldu. Peki şehit düşen askerlerimizin ismi ve memleketi belli oldu mu? Diyarbakır’ın Lice ilçesinde meydana gelen patlamada yaralanan askerlerimiz de var mı?

Diyarbakır’dan gelen şehit haberi tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında bölücü terör örgütünün tuzakladığı el yapımı patlayıcı düzeneği Lice-Kulp karayolunda askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirildi. Zırhlı askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 2 askerimiz şehit oldu. Şehit olan askerimizin 1’inin binbaşı diğerinin ise uzman çavuş olduğu bilgisine ulaşıldı. Gelen şehit haberi tüm Türkiye’de büyük üzüntü yarattı.

Lice-Kulp karayolunda askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 1 askerimiz de yaralandı. Yaralı askerimiz ambulansla hastaneye kaldırıldı. 2 askerimizin şehit olduğu patlamanın ardından patlayıcı düzeneğini kuran teröristleri yakalamak için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Patalamada şehit olan askerlerimizin isimleri ve memleketleri henüz açıklanmadı.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinden gelen bu acı haberin ardından yüreklerimizi bir nebze ferahlatan haber ise Tunceli’den geldi. Tunceli’nin Ovacık ilçesi kırsalında terörist etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamda Tunceli İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen operasyon sonrasında  teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Exit mobile version