Diyarbakır’da Oto Pazarında Akıl Almaz Görüntüler!

Diyarbakır’da bu sabah ikinci el oto pazarın akın eden vatandaşlar akıl almaz görüntüler sergiledi.

63213
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İkinci El Oto Pazarında “Pes” Dedirten Görüntüler

Türkiye’de son dönemlerde koronavirüs vakalarının önemli artışlar gösterdiği şehirlerden Diyarbakır’da bugün bir ikinci el oto pazarında şaşırtıcı görüntüler ortaya çıktı. Sabahın erken saatlerinde ikinci el oto pazarına akın eden Diyarbakırlıların maskesiz oldukları gözlerden kaçmazken, sosyal mesafe kuralının da hiçe sayıldığı görüldü. İkinci el oto pazarındaki vatandaşların maske takmadan ve sosyal mesafe kurallarına uymadan birbirleriyle konuşması, pazarlık yapması virüsün bulaşarak yayılmasına adeta davetiye çıkarttı.

1 Haziran’dan Beri 54 Kişi Yaşamını Yitirdi

Türkiye’de 1 Haziran 2020 tarihinde geçilen yeni tip koronavirüs salgınının normalleşme sürecinden bu yana bazı şehirlerde vaka artışları tespit ediliyor. Bu şehirlerin başında gelen Diyarbakır ile ilgili yetkililer sürekli olarak uyarılarda bulunuyorlar. Diyarbakır’da 1 Haziran’dan bu yana 54 kişi koronavirüsten yaşamını yitirdi. Aynı süreçte 205 yeni koronavirüs hastası da hastaneye yatırılarak tedavi edilmeye başlandı. 205 kişinin 20’sinin yoğun bakım ünitesinde, 6’sının da solunum cihazına bağlı bir şekilde tedavi gördüğü bildirildi. Ayrıca 189 koronavirüs hastasının tedavilerine de evlerinde devam ediliyor.

Kurallar Hiçe Sayıldı

Bu tabloya rağmen şehirdeki bir ikinci el oto pazarına bu sabahın erken vakitlerinde giden vatandaşların hiçbir önlem almadığı ve salgına dair kurallara uymadığı görüldü. Bazı vatandaşların çevre illerden Diyarbakır’daki oto pazarına geldiği de öğrenildi. Oto pazarında vatandaşların maskesiz olarak pazarlık yapması, sosyal mesafe kurallarına uymaması, kurallara uyan diğer kişilerin tedirgin olmasına neden oldu.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!