1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Doğu’da Çalışacak Öğretmen İçin Ücret Artışı Yapılacak
Doğu’da Çalışacak Öğretmen İçin Ücret Artışı Yapılacak

Doğu’da Çalışacak Öğretmen İçin Ücret Artışı Yapılacak

GAP Projesi İle Doğu ve Güneydoğu’da Görev Yapacak Öğretmenler İçin Ev ve Maaş Artışı Gündeme Alındı

A+A-

Açıklanan Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında özellikle Güneydoğu Anadolu illerinde görev yapacak öğretmenler için bir takım çalışmalar yapılacağı söylendi.

Böylelikle Doğu’da görev yapmak cazip olacak ve şartlar iyileştirilecek. Daha önceden de bahsedilen farklı ücret uygulamaları gündeme geldi. Daha fazla ücret alınacağı söyleniyor. Bu ücretlerin ne kadar olacağı konusunda herhangi bir açıklama yok. Malum MEB çalışanları için sürekli zam haberleri yapılır ama bir türlü gerçekleşmez. Bunun da askıda kalmamasını umuyoruz ve yapılacak ücret artışının Doğu’da görevi cazip kılacak şekilde arttırılmasını bekliyoruz.

Ayrıca ev sorunlarının da Proje Kapsamında çözülmesi sağlanacak. Bölgede çalışan öğretmen sadece kıyafetlerini alarak görev yapacağı yere gidecek. Köy okullarında çalışacak öğretmenler  için tüm ev eşyalarının bulunduğu merkezler açılacak.

Aslında en mantıklı gelen ve daha gerçekçi ve hızlı olarak hayata geçirilecek gibi görülen proje ücret artışıdır. Zaten yeterince ücret olursa personeller kendilerine daha rahat ev bulabilir ve hayatını zor koşullarda idame etme şansı yakalayabilirler. Zaten zor koşullarda çalışacak olan öğretmenler bir de geçim sıkıntısı yaşaması hayatı bir o kadar daha zorlaştırmaktadır. Bu sebeple ücret artışı doğu için en n öncelikli hedef olarak bir an önce hayata geçirilmeli sadece yazılarda kalmamalıdır.

YETİŞTİRME KURS ÜCRETLERİ %100 ARTTI

DERSHANE ÖĞRETMENLERİ MEB'E ATANIYOR

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.