1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Doğuda Görev Yapan Öğretmenlere Ek Tazminat Önerisi
Doğuda Görev Yapan Öğretmenlere Ek Tazminat Önerisi

Doğuda Görev Yapan Öğretmenlere Ek Tazminat Önerisi

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, öğretmenlerin doğuda görev yapma sürelerine değindi. Şırnak ve Hakkari gibi illerde görev süresini artırmak için öğretmenlere ek tazminat verilmesi önerisinde bulundu.

A+A-

Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki öğretmen hizmet süreleri hakkında açıklamada bulundu. Memur-Sen İl Divan Toplantısı’nda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Şırnak ve Hakkari gibi illerde görev yapan öğretmenlere ek tazminat verilmesi önerisinde bulundu.

Hakkari’de 1,5 yıl, batıda 15 yıl

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın; öğretmenlerin Şırnak’ta 1,7 yıl, Hakkari’de 1,5 yıl ve batıda ise 15 yıl görevde kaldıklarını ifade etti. Türkiye ortalamasında bu illerin görev süresi ortalamasının çok düşük olduğunu, bunun da eğitimi kötü etkilediğini ifade etti.

Öğretmenlere ek tazminat önerisi

Yalçın, bu bölgelerde görev yapan öğretmenlerin daha uzun yıllar kalması için düzenleme yapılması gerektiğini vurguladı. Her toplu sözleşmede bu konuyu dile getirdiğini, öğretmenlerin görev yapma süresinin artması için mutlaka özendirme ve teşvik unsuru olması gerektiğini kaydetti. Bunun yolunun da ek tazminat olduğunu ifade etti.

Hakkari, Şırnak gibi görev süresinin düşük olduğu illerde öğretmenlerin kalmaya özendirilmesi için ek tazminat önerisinde bulunan Ali Yalçın, böyle bir uygulama yapılmazsa görev sürelerinin artırılmasının düşük bir ihtimal olduğunu belirtti. Bu sürelerin mutlaka artırılması gerektiğini kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler